Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Pár slov úvodem:

Obrazek

Jsme malá chovatelská stanice. Labradoři s námi žijí od roku 1994.

Původní chovatelská stanice nesla název od Bělského potoka, byla zaregistrována v roce 1996 a v roce 1997 na ní byl odchován první vrh. V r. 2005 byl zaregistrován nový, současný mezinárodně chráněný název chovatelské stanice- Cambrella.

Nejdůležitější je pro nás zdraví a povaha labradorského retrievera, ale důraz klademe i na exteriér a pracovní vlohy. Tato kritéria musí splňovat také budoucí rodiče našich štěňátek. Velice nám záleží na podmínkách, ve kterých budou štěňátka vyrůstat i na jejich nových majitelích. Trvalý kontakt s novými páníky a poradenství, co se chovu, výcviku i výstav týká, je samozřejmostí.

Naší snahou je přispět k zachování typických vlastností, vloh a exteriéru labradorského retrievera, včetně jeho skvělé povahy, díky čemuž se zaslouženě stal jedním z nejoblíbenějších plemen vůbec.Obrazek

Jak jsme k labradorům přišli…

Někdy koncem roku 1993 jsme si začali pohrávat s myšlenkou pořídit si nějakého pejska. Jelikož jsme neměli jasnou představu jaké plemeno zvolit, navštívili jsme pár výstav. Na jedné z nich mě na první pohled upoutal krásný, mohutný žlutý pes. Po zjištění, že se jedná o labradorského retrievera, jsem začala o těchto psech shánět nějaké informace. Když jsem se dočetla o jejich skvělé povaze a výborných pracovních vlastnostech, bylo rozhodnuto. Přesvědčit manžela, mimochodem myslivce, že právě labrador je přesně to pravé, co musíme mít, už nedalo tolik práce. Tak do naší rodiny v létě r. 1994 přišla první labradoří slečna Ailyn od Labutinky. Díky ní jsme kouzlu těchto báječných psů úplně propadli a od té doby jsou nepostradatelnou součástí našeho života. p1130943.jpg

 

Jak to u nás chodí...

Žijeme v řadovém rodinném domku s menší zahrádkou,která zároveň slouží jako výběh pro naše fenky,takže jsme ji přizpůsobili tak,aby vyhovovala všem.

Fenečky mají v přízemí domu svoji místnost s volným přístupem ven.Je to klidné místo k odpočinku jak v parném létě,kdy je tam příjemný chládek,tak v zimě,kdy tam mají sucho a teplo.

Veškerý volný čas však nejraději trávíme spolu v okolních rozlehlých lesích,které jsou vyhlášenou houbařskou a borůvkářskou oblastí.Rovněž hrad Bezděz a nedaleké Máchovo jezero poskytují mnoho možností,jak se zabavit s našimi miláčky.

 

ObrazekDíky manželově členství ve zdejším mysliveckém sdružení,které je kynologii příznivě nakloněno,nemáme problém se cvičením našich fenek a jsou již nepostradatelnými účastnicemi všech místních honů.Pravidelně se s nimi účastníme i na honech našich dlouholetých přátel v Nechanicích.

Ilustrační fota: shora naše feny, Kačka s Daisy a Aimee,Kačka a Daisy na honu v Nechanicích.