Jdi na obsah Jdi na menu
 


NOVINKY:

4.12.2016

Dnes jsem se byla podívat za jedním z mých letošních jarních miminek Haryskem. Roste z něho moc pěkný a milý pejsek.

Děkuji páníkům za hezké přijetí a možnost se po půl roce opět pomazlit s mým, dnes již 32 kilovým štěňátkem :)

16.11.2016

Kathleen Draco Minor (Kačenka) - 27.10.2003 - 15.11.2016
(Sretlaw Never Smoke Again x Caren Draco Minor)
Když nedávno slavila 13.narozeniny, ani ve snu by mě nenapadlo, že do konce jejího života zbývá pouhých 19 dní.
Vím, že 13 let je krásný věk, ale to nic nezmění na beznaději, prázdnotě a bolesti, jakou teď cítím.
Kačenka byla vyjímečnou fenkou mého života, která prolomila mých třináct chovatelsky smolných let, s kterou jsem za minulostí udělala tlustou čáru a začala od začátku. Stala se zakladatelkou CHS Cambrella. Prožila jsem s ní úžasné chvíle na výstavách u nás i v zahraničí, kdy posbírala spoustu titulů, stala se Interšampionkou a šampionkou tří zemí. Výborná byla i po pracovní stráce a poté, co se stala všestranně lovecky upotřebitelným psem, jsme spolu prožily krásné chvíle na honech i v běžné lovecké praxi.
V neposlední řadě mi dala pracovně i výstavně úspěšné potomky, na nichž staví má CHS dnes.
Nikdy nezapomenu, jak moc pro mě moje holčička znamenala a jak moc můj život obohatila.......

28.10.2016

Interšampion, šampion Česka, Slovenska, Rakouska
Kathleen Draco Minor - "Kačka"

dne 27.10.2016 oslavila krásné 13.narozeniny!!!
Stále je to naše dobře naladěné sluníčko, i když jí už sluch ani nohy neslouží tak dobře jako dřív, na což občas zapomene při startu za milovaným aportkem . Přesto je v dobré kondici, schopná s ostatními fenami absolvovat každodenní oblíbené vycházky po okolních lesích.
Přejeme naší berušce především hodně zdraví a ještě spoustu společných zážitků s námi a naší smečkou (svými potomky).

19.10.2016

Strmilov 13.-16.10.2016

Strmilov opět nezklamal. Prožili jsme super prodloužený víkend s bezva partou lidiček, úžasným výcvikem a spoustou legrace.
 

3.10.2016

Včera k nám přijela velice milá návštěva v podobě šestiměsíční fenečky ze zatím posledního vrhu G. Malá je celá mamina a ne nadarmo ji páníci říkají Wiky. Myslím, že bude za chvíli k nerozeznání i od své polosestry Fren. Po chvilce otrkávání tu byla malá Wikča jako doma. Je to takový takový čertík, takže pokusy o focení mi daly zabrat, ale nakonec se přeci jen nějaký snímek podařil.

21.9.2016

Máme to černé na bílém:
CH CZ, CH PL, Český šampion práce
Arya Tracey Cambrella
(Attikonak Q One For Two x Kathleen Draco Minor)
se dnem 20.9.2016 stává i Českým veterán šampionem!!!

JCH CZ
Fren Joyce Cambrella
(Dolbia Christian Lacroix x Doreen Wicky Cambrella)
se od 20.9.2016 může pyšnit titulem Český šampion!!!
Mám z těch mých holek obrovskou radost. Obě dokázaly splnit podmínky pro udělení titulů ve velmi krátkém čase

18.9.2016

KPZ Dolní Habartice 17.9.2016
Fren Joyce Cambrella - 1.cena, res. CACT
Na tyto zkoušky jsem Fren přihlásila neplánovaně na poslední chvíli, když jsem si přečetla, že vypadl jeden přihlášený pejsek. Místo tréninku jsme víkend před zlouškami podníkali výšlapy po Jeseníkách a v týdnu už čas nezbýval téměř žádný, jelikož jsem odpoledne trávila v práci a dopoledne se věnovala naší smečce včetně malého berňáčka, kterého jsme hlídali.Takže veškerá příprava se smrskla do jediné hodinky, kdy si Frenďa zkusila jednu vlečku, dohledávku, marking a přinesení kachny z hluboké vody. O to větší radost mi udělaly výkony, které po celý den předváděla. Nakonec se probojovala až do rozstřelu o titul na markingu, kde měla, bohužel, trochu delší čas. Takže obdržela res.CACT a celkové 3.místo! Za vítězným pejskem zaostala o jediný bodík, takže se rozhodně nemáme za co stydět.
Jsem na tu moji holku moc pyšná.
Co se týká zkoušek, byly výborně připravené, krásné terény, spravedliví rozhodčí, příjemné zázemí, spousta cen a bezva parta přejících spolubojovníků. Zkrátka zase jeden skvěle strávený den. Díky všem!!!kopie---kpz-dolni-habartice-17.9.2016-021.jpg

 

29.8.2016

KZVP Blevice 27.8.2016
Fren Joyce Cambrella - 1.cena
Splněny podmínky pro udělení titulu Český šampion!!!
Fren pracovala po celý den skvěle. Trojku, kterou obdržela z vyhledávání v rákosí při poledním žáru a teplotě 30 stupňů, jí rozhodně vyčítat nemohu. Rovněž závěrečnou disciplínu, kterou bylo chování na stanovišti, kdy ležela na sálajícím slunci cca 2 metry od vody, jsem si raději pojistila uvázáním, i když se ukázalo, že to bylo zbytečné. Všechny ostatní známky včetně těch pomocných, byly čtyřky. Frenička mi udělala obrovskou radost!

21.8.2016

KV KCHLS 20.8.2016 - rozhodčí Mrs.Pia Itkonen, Finsko
Paní rozhodčí posuzovala velmi důkladně a neunikla jí žádná chybička. Známkou výborný rozhodně neplýtvala a objevila se i dobrá a dostatečná. V několika třídách zadala jen jedinou výbornou. O to víc si cením krásných posudků a ocenění, které získaly moje fenky.
Fren Joyce Cambrella - tř.otevřená - výborná 2, res.CAC
Arya Tracey Cambrella - tř.veteránů - výborná 1, BOV
Trenďa si ve věku 9 let a 7 měsíců získala obdiv a pochvalu za výbornou kondici, neutuchající temperament i moc pěkný pohyb. Obdržela nádherný posudek bez výtky jakékoliv vady.
Obě moje holky mi udělaly obrovskou radost

MVP Mladá Boleslav - 13.8.2016 - rozhodčí Alexey Belkin, Rusko

Fren Joyce Cambrella - tř.otevřená - výborná
Arya Tracey Cambrella - tř.veteránů - výborná 1, BOV

17.7.2016

NV Mladá Boleslav 16.7.2016

Mladá Boleslav, stejně jako v předchozím roce, byla pro naše odchovy velice úspěšná.
Fren Joyce Cambrella - tř.otevřená - V1 CAC
Arya Tracey Cambrella - tř.veteránů - V1 BOV
Foster Marty Cambrella - tř.pracovní - V3

Všichni se vystavovali moc hezky a udělali mi obrovskou radost!

10.7.2016

V sobotu 9.7.2016 jsem s Fren získávala první zkušenosti na loveckých zkouškách. Frenička si vedla velice dobře a přestože máme ještě co pilovat, byla jsem s její prací spokojená. Zkoušky zvládla v 1.ceně a i když byla jediným zástupcem retrieverů mezi samými ohaři, rozhodně se neztratila.

Na fota ze zkoušek se můžete mrknout ZDE.zvp-manusice-065.jpg

29.5.2016

Dnes jsme přivítali milou návštěvu. Téměř po dvou letech se nám přijel ukázat pejsek z prvního vrhu naší Wikči a bráška Fren - Frankie Rusty Cambrella (Dolbia Christian Lacroix x Doreen Wicky Cambrella). Z Nica vyrostl krásný mohutný pes a milý společník, který dělá své paničce radost.

20.5.2016

Uteklo to jako voda 8 z 9 štěňátek se rozjelo k novým páníkům a my si užíváme poslední dny s našim Haryskem, který nás rovněž již brzy opustí.

Dnes jsme se rozhodli vzít Haryska společně s našimi holkami na procházku po revíru. Svou premiéru jízdy autem a první vycházky zvládl na jedničku a podařilo se nám udělat i pár foteček. Mrkněte do fotoalba.

15.5.2016

Šteňátka odjíždějí do nových domovů. Cestu zvládají bez problémů a zvykají si velice rychle. Už nám začínají chodit první zprávy a fotečky a nám je tu trochu smutno.

29.4.2016

Dnes je štěňátkům 6 týdnů, takže byla opět zvážena viz tabulka váhových přírůstků v odkazu Štěňátka - Aktuální vrhy. Odpoledne nás navštívila paní veterinářka, která všechna mimina prohlédla, klukům zkontrolovala varlátka a poté všechny naočkovala, načipovala a vystavila očkovací průkazy.Prckové všechno zvládli naprosto bez problémů a během chvíle už zase všichni řádili na zahrádce.

24.4.2016

Ze štěňátek roste banda řádících lumpíků, kteří se mezi sebou neustále pošťuchují, hrají si s plyšáky i s dospělými fenami a velice hlasitě se dožadují bašty. Za pátý týden, s přikrmováním 3x denně, mimča přibrala v průměru 1 kg. Rostou nám před očima.vrh-g---6.tyden-122.jpg

8.4.2016

Dnes jsou štěňátkům 3 týdny a poprvé jsme zkoušeli přikrmovat. Kašička sklidila velký úspěch. Stačilo mimčům strčit nos do misky a okamžitě začala baštit.

4.4.2016

Štěňátka začínají být stále akčnější. Je radost je pozorovat. Dnes jsme také poprvé stříhali drápky, což se jim moc nelíbilo, ale zvládli jsme to celkem dobře :)

2.4.2016

Dnes je miminkům 14 dní, přijímali jsme první návštěvy budoucích majitelů našich štěňátek a také se poprvé odčervovalo. Prckové už koukají na svět a chůze jim jde čím dál lépe.

31.3.2016

Miminka nám rostou před očima, zkouší chodit po všech čtyřech a pomalu se jim otevírají očička.

21.3.2016

Do odkazu Štěňátka - Aktuální vrhy vložena tabulka váhových přírůstků. Wikča má mlíčka dostatek a všechna štěňátka krásně baští a přibírají.

Postupně budou přidávány i aktuální fota našich miminek.

19.3.2016

V noci z 18. na 19.3.2016 přivedla Wickynka na svět štěňátka - vrh G. Přestože je Wikča vynikající mamina a své početné porody zvládá na jedničku, z jedenácti miminek svůj příchod na svět dvě žlutá štěnátka neustála. I tak máme doma klubko devíti mrňousků - 2 černé, 2 žluté pejsky a 2 černé a 3 žluté fenečky. Mamině i štěňátkům se daří dobře a my uděláme všechno proto, abychom jim příchod na svět zpříjemnili.

Do fotoalba přidány první fotečky našich miminek.kopie---vrh-g---1.den-009.jpg

22.1.2016

Dne 19.1.2016 byla nakryta naše Wicky Jackpotem - Jaguar Jackpot v.d. Weeward. Tento pejsek se může pochlubit vynikajícími zdravotními výsledky, perfektním exteriérem, skvělou povahou a v neposlední řadě i výbornými pracovními vlohami. Krytí proběhlo naprosto bez problémů, přirozenou cestou a pokud se zadaří, kolem 20.3.2016 se můžeme těšit na černá a žlutá štěňátka.

V lednu oslavily své narozeniny hned dva vrhy z naší CHS. Dne 6.1.2016 jsou to již 4 roky, co přišla na svět štěňátka vrhu E po naší Tracey a americkém pejskovi Shadowbrook´s Bet On It. Dne 17.1.2016 pak oslavily své 9.narozeniny fenky z vrhu A (Kathleen Draco Minor x Attikonak Q One For Two). Všem našim oslavencům přejeme pevné zdraví a ještě dlouhá léta a šťastná léta po boku jejich páníků.

1.1.2016

Přidány fotky z práce našich holek Tracey a Wicky na prosincových honech v Nechanicích.

1.11.2015

MVP Praha 1.11.2015 -rozhodčí Anne - Berith Waskaas, N
Fren Joyce Cambrella - mezitřída - V1 CAC!!!
Foster Marty Cambrella - mezitřída - výborný 3
Oba sourozenci se vystavovali moc hezky a dostali krásné posudky. Fren se tímto stává čekatelkou titulu Český šampion.

29.10.2015

Dne 27.10.2015 oslavila naše Kačenka své 12.narozeniny!!!
ICH, CZCH, SKCH, ÖCH, Kathleen Draco Minor - "U"
(Sretlaw Never Smoke Again x Caren Draco Minor)
Je to naše večně dobře naladěné sluničko. Ani věk jí nic neubral na její kráse. Stále je velikou milovnicí vody a plavání a s obrovským nadšením aportuje, byť už to nejde tak jako zamlada.
Těch dvanáct let bylo úžasných. S Kačkou kromě toho, že je báječný parťák, jsme zažili mnoho výstavních úspěchů, neztratila se ani na zkouškách a v myslivecké praxi. Díky výborným zdravotním výsledkům se v roce 2007 stala zakladatelkou CHS Cambrella a jsem jí vděčná za krásné a především zdravé potomky.
Přeji našemu zlatíčku ještě dlouhý čas strávený s námi a se svou smečkou.

16.10.2015

O víkendu 10.-11.10.2015 bojovalo hned několik Kačenčiných (Kathleen Draco Minor) vnoučátek na poli pracovním.
KZPR Blevice 10.-11.10.2015:
Colin Rickey Cambrella - 1.cena CACT!!!
(Roulette Cashier van de Weeward x Arya Tracey Cambrella)
Rikča mi udělal obrovskou radost vítězstvím na tak náročných zkouškách a zároveň to pro něho a jeho paničku bylo i veliké zadostiučinění. Po celou dobu předváděl na zkouškách vynikající, velice vyrovnané výkony a vždy mu chyběla jen ta pověstná kapička zkouškového štěstí, aby prolomil bariéru věčných res.CACTů. Jsem opravdu moc šťastná, že se mu to podařilo právě zde. Obrovská gratulace našemu zrzounkovi i jeho majitelce! Jen tak dál!

KPZ Sloveč 10.10.2015 úspěšně absolvovaly:
Fergie Missy Cambrella (15 měsíců)
(Dolbia Christian Lacroix x Doreen Wicky Cambrella)
Collet Amazing Frace (18 měsíců)
(Balrion Weathertop Casey Jones x Abby Kate Cambrella)
Casey Amazing Frace (18 měsíců)
(Balrion Weathertop Casey Jones x Abby Kate Cambrella)
Fenečky mají svou pracovní kariéru teprve před sebou a sbírají své první zkušenosti. Jejich chuť do práce je však obrovská. Mám velikou radost, že mé snažení o udržení dobrých pracovních vloh u našich odchovů nese své ovoce.

28.9.2015

Přidány fotky z jednoho z absolvovaných kachních honů. Naše holky tenhle čas milují.

21.9.2015

Club show Oslavany 20.9.2015
LR feny rozh. Mr.Robert Pollock, Pollham, UK
Arya Tracey Cambrella - tř.veteránů - výborná 1 (4)
Fren Joyce Cambrella - tř. mladých - výborná 4 (13)
Obě holky dostaly nádherné posudky. Fren se vystavovala moc hezky, až do doby, než jsme se probojovaly mezi čtyři nejlepší feny. Pak se zřejmě rozhodla, že už by to stačilo.
Velikou radost mi udělala naše Tracey, která se předvedla ve výstavním kruhu po pětileté pauze a již jako téměř devítiletá veteránka. Přesto, že den před výstavou absolvovala celodenní kachní hon a měla jsem trochu obavy, jak takový náročný víkend zvládne, při vstupu do kruhu se chovala jako naprostý profík a její temperament by jí mohli závidět i mnozí, daleko mladší, psi.

29.8.2015

Naše čtrnáctiměsíční odchovy z vrhu F Cambrella (Dolbia Christian Lacroix x Doreen Wicky Cambrella) začínají sbírat své první výstavní i pracovní úspěchy:
KV KCHLS Třeboň 22.8.2015
Fren Joyce Cambrella - V1 CAJC, BOJ, Vítěz Třeboně mladých
OVVR Malešov (RK) 22.8.2015
Foster Marty Cambrella - 1.cena, vítěz zkoušek, aport se zvěří - plný počet bodů
KZVP Malešov 23.8.2015
Foster Marty Cambrella - 3.cena
OVVR Strmilov (KCHLS) 28.8.2015
Fergie Missy Cambrella - prospěla - plný počet bodů
MVP Mladá Boleslav 29.8.2015
Fren Joyce Cambrella - V1 CAJC - splněny podmínky pro udělení titulu Český junior šampion!!!
Foster Marty Cambrella - V1 CAJC, BOJ
kv-trebon-22.8.15-043.jpg

27.7.2015

Do fotoalba byly přidány fotky z nedělního výcviku na Bezdězu, kterého se účastnily i tři pejsci z našeho odchovu - Colin Rickey, Dwayne Chester a Foster Marty Cambrella. Všichni kluci byli moc šikovní. Mám z nich radost!

18.7.2015

NV Mladá Boleslav 18.7.2015 - rozh. F:Pasák
Vnučky naší Kačenky (Kathleen Draco Minor) zabojovaly:
Fren Joyce Cambrella - tř. mladých - V1 CAJC, BOJ!!!
(Dolbia Christian Lacroix x Doreen Wicky Cambrella)
Collet Amazing Frace - mezitrída - V1 CAC
(Balrion Weathertop Casey Jones x Abby Kate Cambrella)
Casey Amazing Frace - mezitřída - V2 res.CAC
(Balrion Weathertop Casey Jones x Abby Kate Cambrella)
Všem moc gratuluiji!
Za fota naší Fren z výstavy děkuji Jarmile Horníčkové a Petře Červinkové.

7.7.2015

V současných vedrech začínají naše každodenní procházky jak jinak než u vody a holky si to užívají - viz fotoalbum cool.holky-5.7.15-021.jpg

30.6.2015

Byly přidány fotky z dětského dne pořádaného MS Sahara 7.6.2015, kam jsme byli pozváni k prezentaci loveckých plemen a krátké ukázce výcviku. Naše holky si užívaly pozornosti jak dětí, tak dospělých. S nadšením se nechávaly hladit, fotit a ochotně přinášely aportky dětem, které si chtěly házení a přinášení našich holek vyzkoušet.detsky-den-ms-sahara-007.jpg

23.5.2013

MVP Litoměřice 23.5.2015 - rozhodčí Herbert Klemann, D
Fren Joyce Cambrella - výborná 2
Pro naší Fren to byla premiéra ve výstavním kruhu. Ve svých 11 měsících byla i nejmladší fenkou ve třídě mladých. S počátečním šokem z hromady lidí a nejrůznějších plemen psů, z nichž někteří Freničku převyšovali více než dvojnásobně, se vyrovnala velice rychle. Ve výstavním kruhu se pak předváděla moc hezky a i mimo kruh se ukázala jako pohodová fenečka. Jedinou vadou na kráse celého dne byl fakt, že spolu s německým rozhodčím dorazila na výstavu i početná skupina jeho krajanů, jejichž psům, počínaje flaty a konče labradory, rozdával tituly jako na běžícím pásu, což mě o objektivitě posuzování tohoto rozhodčího opravdu nepřesvědčilo.
Posudek naší Fren mi i tak udělal radost:
Kompletní nůžkový skus, velmi dobrá stavba těla, dobré úhlení, tmavé oči, korektní uši, srst a ocas, v pohybu souměrná.
Za momentky z výstavy moc děkuji Barunce Suchánkové11287763_381908315350701_502720939_o.jpg

17.5.2015

Dnes úspěšně absolvovala naše desetiměsíční Fren OVVR v Libštátě. Zkoušky byly posuzovány přísně a přesně podle pravidel, což mě moc potěšilo.Coby nejmladší účastník si Frenďa vedla skvěle. Až do poslední disciplíny byla s plným počtem bodů a aportem se zvěří vážným kandidátem na vítězství. Bohužel zaváhání na poslední disciplíně při předávce kachny jí hodilo až do 3.ceny, ikdyž s vysokým počtem bodů. Na cvičení této disciplíny jsme měly cca 3 týdny, jelikož na podzim byla Frenička ještě malé štěňátko a v zimě se voda cvičit dost dobře nedá. Pro příště máme co pilovat, ale celkově mi i tak ten náš prcek udělal radost.
Za fotky a celodenní doprovod děkuji Zdeně Šímové a Rorynce dsc_3066.jpg

4.5.2015

Po delší odmlce opět přidány fotky, tentokrát z prodlouženého výcvikového víkendu ve Strmilově, kterého jsme se zúčastnili s celou naší smečkou. Výcviku se účastnila především naše desetiměsíční Fren, která se neztratila ani mezi pokročilejšími pejsky. I pro ní nové disciplíny zvládala naprosto bez problémů a dělala mi velikou radost. Je to velice učenlivá, vlohová fenečka, která má ještě celou pracovní kariéru před sebou. Tak nezbývá než trénovat a podporovat její skvělé vlohy.strmilov-30.4.-3.5.15-298.jpg

28.3.2015

Dnešní dopledne jsme strávili s bráškou naší Fren Martym (Flatcher Robie Cambrella). Oba sourozenci si patřičně zařádili na společné procházce. Z Martyho jsem měla velikou radost. Z malého štěňátka nám roste krásný, pohodový mladý pejsek.marty-28.3.15-007.jpg

9.3.2015

Dnes jsem využila krásného slunečného počasí a pořídila opět pár foteček naší smečky. Nejprve jsme si vyšli na procházku, kde naše slečny usoudily, že je nejvyšší čas zahájit koupací sezónu. Poté následoval relax na zahrádce. Výsledek mého snažení si můžete prohlédnout ve fotoalbu smiley.

3.3.2015

Byla vytvořena profilová stránka naší nejmladší fenečky Fren. Odkaz: Naše feny - Fren Joce Cambrella

22.2.2015

Do fotoalba přidáno pár foteček ze společného výcviku naší Fren a Rickeyho.

9.1.2015

Dnes jsem se s Wicky zúčastnila dalšího z honů v Nechanicích. Tentokrát se jednalo o podnikatelský hon a konečný výřad čítal 356 kusů. Z práce naší Wikči jsem měla obrovskou radost. Byl to opět super strávený den.nechanice-9.1-2015-091.jpg

2.1.2015

Poslední hon roku 2014 jsem absolvovala s Wickynkou v Nechanicích 30.12.2014. Celý den nás provázelo velice mrazivé, ale slunečné počasí a moc jsme si to spolu užily. Závěrečné posezení u roztopeného krbu spojené s pohoštěním, bylo třešničkou na dortu báječně prožitého dne. Už se moc těšíme na příště.

31.12.2014

Dne 28.12. jsem se, tentokrát s naší nejmladší fenečkou Fren, zúčastnila silvestrovského cvičení pořádaného Výcvikem retrieverů v Praze. Do bývalého vojenského prostoru nedaleko Milovic se sjelo 74 retrieverů a kolem stovky nadšenců, kteří neváhali i přes silný mráz běhat 5 hodin po lese a plnit spolu s pejsky připravené soutěžní úkoly. Všichni jsme odjížděli domů promrzlí na kost, ale spokojení z bezva prožitého dne se spoustou spřízněných lidiček.silvestrovske-cviceni.jpg

27.12.2014

Včera jsme se tradičně zúčastnili vánočního honu v Nechanicích. Bohužel naši Wikču vystřídala v hárání Trenďa, takže pro tentokrát musela zůstat doma. Počasí nám přálo, takže po delší době jsme si užívali slunečného, ikdyž mrazivého dne, ale to k prosinci patří. Wickynka si zaaportovala do sytosti a my jsme alespoň na jeden utekli od přecpaných vánočních stolů a trochu se rozhýbali.vanocni-hon-nechanice-26.12.2014-034.jpg

29.11.2014

Dnes se k nám dorazilo ukázat další ze štěňátek z vrhu F - Forest Randy Cambrella. Roste z něho moc hezký pejsek a páníkům dělá radost. Je to poslušné, učenlivé štěňátko. Naše smečka ho přivítala s nadšením a řádění s Fren nebralo konce wink.

13.11.2014

V průběhu jednoho týdne nás navštívilo 5 štěňátek z vrhu F. Prckové se mají k světu a při společném setkání si pěkně zařádili. Jsem moc ráda, že jsem mohla vidět a přesvědčit se, že jim nic nechybí a mají se dobře. Moc děkuji jejich páníkům a těším se, na další setkání.

29.10.2014

Do fotoalba byly přidány fotky naší akční čertice Fren.

11.10.2014

Dnes se Freny (3,5 měsíce) seznamovala s bažantem. Moc jí voněl a měla o něj velký zájem, tak jsme to zkusili. Po chvilkovém očichávání ho popadla plnou mordou a už si ho nesla. Stejně tak si navečer vyzkoušela ještě teplou kachnu, kterou jsme právě přivezli z honu. U té neváhala ani chvilku, ale nejraději by si ji vzala rovnou do pelíšku a tam se jí podívala pod pěří. Na první seznámení super, ale na zvěř máme ještě dost času, dokud nebudeme perfektně ovládat aportky s dummíky.

27.9.2014

Dnes jsme s k veliké radosti našich holek Tracey a Wikči zahájili sezónu kachních honů. Po dlouhé přestávce i nedávných mateřských povinnostech to bylo příjemné zpestření a obě fenky pracovaly s obrovským nadšením.

22.9.2014

Přidány nové fotečky z odpoledního relaxu našich holek na zahrádce.

13.9.2014

Navzdory ne příliš dobré předpovědi počasí se nakonec sobota vydařila, a tak jsme vyrazili k Mácháči, aby si ještě holky užily vody. Malé Fren stačila trošička povzbuzení a plavala jako profík. Ani aport z vody pro ni nebyl žádný problém. Je to moje malá šikulka.

fren-012.jpg

 

5.9.2014

Do fotoalba přidány fotky našeho miminka Fren, která se začíná seznamovat s okolím, učí se chodit na vodítku, bez problémů zvládá jízdu autem, poprvé se seznámila s vodou a začíná s aportováním. Je to velice akční a učenlivé štěňátko.

30.8.2014

Přidány fotky z týdenního výcvikového tábora ve Strmilově, kde se sešly sestry z našeho vrhu A Cambrella a jejich potomci Casey a Rickey.

lestina-2014-036.jpg

 

17.8.2014

Všechna štěňátka mají své majitele. V pátek odjeli do nového domova Fleury Sarah a Forest Randy, v neděli pak Fill James a Flash Roy. Poslední tři kluci se rozjedou za svými páníky příští víkend. Všem našim zlatíčkům přejeme ten nejbáječnější život po boku nových páníků.

12.8.2014

Přidány nové fotky ze životy naší smečky. Už jsou to pěkní čertíci .

11.8.2014

Včera proběhlo vážení našich miminek na 7 týdnech. Kuchyňská váha už nestačila, takže jsem musela vytáhnout váhu osobní. Prckové mají od 5,5 do 6,5 kg.
Dnes se začnou první miminka rozcházet do svých nových domovů, což je pro mě vždy smutné období. Věřím však, že jsem jim vybrala ty správné páníky a budou se mít báječně. Hodně štěstí do života, zlatíčka!

8.8.2014

Do fotoalba byly přidány postoje a portréty štěňátek ve věku necelých 7 týdnů.

5.8.2014

Včera byla štěňátka očipovaná, naočkovaná a dnes potřetí odčervená. Hrozně rychle to letí. Zanedlouho začnou odcházet první plyšáčci do nových domovů.

4.8.2014

Našim mimčům je šest týdnů, jejich váha se pohybuje od 4,5 do 5 kg a už jsou z nich pěkní rošťáci. Na nové fotečky se můžete mrknout do fotoalba.

vrh-f-002.jpg

 

1.8.2014

Po kratší pauze způsobené nutnou údržbou počítače i nedostatkem času při dopoledním maratonu kolem našich chlupatých zlatíček a odpoledními pracovními povinnostmi, jsou tu opět nové fotečky našich plyšáčků.

26.7.2014

Zítra bude štěndům 5 týdnů a my jsme se pokusili poprvé je nafotit v postoji. Udělat deseti prckům fotku v postoji byla opravdu fuška a ne vždy se to podařilo podle našich představ, ale co bychom chtěli po malinkých štěňátkách. Na výsledky našeho snažení se můžete podívat do fotoalba.

25.7.2014

Do fotoalba opět přibyly nové fotky za poslední 4 dny. Štěnda rostou před očima a už pěkně řádí a koušou všechno kolem sebe.

20.7.2014

Dnes jsou miminkům 4 týdny a jejich váha se pohybuje od 2,25kg do 2,65kg. Špunti už spolu začínají řádit a vzájemně se okusovat, což se neobejde bez patřičného jekotu .

18.7.2014

Po včerejším videu našich prcků dnes přidány opět nové fotečky.

16.7.2014

Dnes jsme dokončili práce na venkovním výběhu a štěňátka si poprvé mohla užít sluníčka a vyzkoušet chůzi po trávníku.

vrh-f-015.jpg

 

14.7.2014

Včera byly miminkům 3 týdny. Jejich váha se pohybuje mezi 1,55 - 1,90kg. Začínají se jim klubat první zoubky, už pěkně baští z mističky a začínají se oťukávat navzájem. Je to lepší než televize.

12.7.2014

Do fotoalba přidány další fotečky. Štěňátka dnes poprvé zkoušela baštit něco jiného než mlíčko od mamin a některá si vedla přímo skvěle.

vrh-f-005.jpg

 

9.7.2014

Štěňátka již objevují svět kolem sebe a pilně trénují chůzi. Rázem je jich plná místnost.

vrh-f-012.jpg

 

7.7.2014

Miminkům je 14 dní a začínají otevírat očička. Dnes byli všichni také poprvé odčerveni. Jejich váha už hodně přesáhla jeden kilogram a jsou stále akčnější.

2.7.2014

Přidána další várka foteček našich kuliček. Aktuální váha  mrňousků překročila 900g. Někteří jedinci již atakují svůj úprvní kilogram .

30.6.2014

Přidány portréty jednotlivých štěňátek i s jejich jmény. V 1 týdnu věku se pohybuje váha miminek mezi 693g a 810g. Mají se k světu a jsou stále akčnější.

26.6.2014

Včera nás opět potkala smůla, když Wikča zalehla jednoho z pejsků. Bohužel jsme si toho všimli příliš pozdě.

Ostatní štěňátka jsou v pořádku a baští jako závod. Dnešní vážení přineslo krásné výsledky. Čtvrtý den po porodu se váha miminek pohybuje mezi 505g - 605g. Jsou to pěkní mackové.

vrh-f-cambrella-3.-4.den-023.jpg

 

24.6.2014

Štěňátka se mají k světu. Mamina i teta Trenďa se mají co ohánět, aby tu bandu žroutů nakrmily, ale jde jim to skvěle.

Do fotoalba přidány další fotečky.

23.6.2014

První den po narození jsme se museli rozloučit s jedním z posledních narozených pejsků. Přišel na svět po šestihodinové pauze, přidušený, bez sacího reflexu a s nejnižší porodní vahou. Celou noc jsem ho snažila rozpít, ale marně.

Ostatní štěňátka přbírají. Od porodní váhy, která se pohybovala mezi 345g - 385g nabrala mimča od 4g do 22g. Vzhledem k tomu, že byl mezi prvním a posledním narozeným štěndem časový rozdíl téměř 17 hodin, to není špatné. Zásluhu na tom má i naše Trenďa, která se s nadšením ujala role tety kojné. Snad se jí spustí dostatek mléka, aby mohla Wickynce vypomáhat. Zatím to vypadá dobře.

vrh-f-cambrella-22.6.14-003.jpg

 

22.6.2014

Na světě jsou první štěńátka po naší Wicky. Wickynka si vedla skvěle. Porod probíhal  bez problémů. Během 9-ti hodin přišlo na svět 9 štěňátek. Po dalších 6-ti hodinách zřejmě Wikča usoudila, že je to málo a příbyla ještě 3 miminka. Posledním dvěma už musela pomoci injekce na veterině. Ono 12 štěńat a ještě u prvorodičky, je opravdu mazec.

23.5.2014

Do odkazu PLánované vrhy doplněn rodokmen očekávaných štěňátek.

25.3.2014

Aktualizován odkaz PLÁNOVANÉ VRHY.

18.3.2014

Dnes přišel pozdrav od naší Erinky - Erin Roxy Cambrella. Naše slečna žije úžasný psí život s bezva rodinou. Většinu času prchá se svými páníky z Prahy na Šumavu, kde je maximálně spokojená.

kopie---img_0780.jpg

 

6.3.2014

Dnes absolvovala Wicky oftalmologické vyšetření u MVDr.Beránka s výsledkem: prostá očních vad. Máme velikou radost!

28.2.2014

Včera jsem navštívila CHS Amazing Frace, kde mají štěňátka po naší fenečce Abby. Na fotky z naší návštěvy se můžete podívat ve fotoalbu.

23.2.2014

Dnešní výcvik pod Bezdězem provázelo úžasné slunečné počasí, čehož jsem využila k nafocení mých svěřenců při práci. Dopoledne jsme si opravdu užili a povedlo se i pár moc hezkých foteček. Na některé z nich se můžete mrknout do fotoalba, více jich je na FB.

Kdo budete mít zájem o fota v plné kvalitě, kontaktujte mě.

vycvik-044.jpg

 

26.1.2014

Závěr lovecké sezóny se skutečně vydařil. Ve dnech 24.1.-25.1.2014 jsme strávili dva úžasné dny na honech v Nechanicích.

První den se mnou vyrazila Wikča a Rickey s paničkou a byl to jak pro nás, tak pro pejsky super zážitek se spoustou krásných loveckých zážitků.

Druhý den jsme vyrazili s celou naší současnou smečkou. Trochu mi bylo líto Wikči, které se nestačily vyhojit šrámy z předchozího dne, ale s nástupem do leče všechny bolístky zmizely jako mávnutím kouzelného proutku. Holky pracovaly výborně. Nehledě na hustý podrost ostružiní obklopujícího bažantnici, propadající se ledovou krustu podmáčeného terénu, místy po břicho v bahně, tlapky i čenichy potrhané od trní, moje zlatíčka se vrhala do práce s plnou vervou a zaslouženě získala za svou práci pochvalu a obdiv jak od členů místního sdružení, tak od hostujících střelců. Byla jsem na ně moc pyšná! Večer si pak natažené u krbu v chatě místního MS vychutnávaly pozornost, drbání a mazlení od přítomných účastníků poslední leče. Zkrátka úžasně strávený závěr sezóny!!!

nechanice-25.1.2014-057.jpg

 

20.1.2014

Tento den byl pro nás moc smutný. Zdravotní stav naší Daisynky se v posledních pár dnech začal rychle zhoršovat bez jakýchkoliv vyhlídek na zlepšení. Bylo to moc těžké rozhodnutí, ale to poslední, co jsme pro ní ještě mohli udělat, bylo nechat jí důstojně odejít...  Dožila se krásného věku 13 let a 5 měsíců a do poslední chvíle byla schopná absolvovat veškeré domácí aktivity s naší smečkou. Byla to skvělá fenečka.

Budeš nám moc chybět holčičko!

podvecerni-prochazka-039.jpg

 

28.12.2013

Na druhý svátek vánoční jsme ani letos nemohli chybět na tradičním honu v Nechanicích. Navzdory předpovědím nám počasí opravdu přálo a připomínalo spíše krásné jarní dny než prosincovou zimu.

vanocni-hon-nechanice-26.12.2013-041.jpg

 

16.12.2013

V sobotu jsme se zúčastnili  s Wikčou a Tracey dalšího z letošních honů, tentokrát v Nechanicích. Holky odvedly kus práce a společně jsme si užili bezva den.

5.12.2013

V úterý 3.12.2013 jsem opět vyrazila na Konopiště, abych se zúčastnila dalšího z tamních honů. Tentokrát jsem s sebou vzala Trenďu, která si celý den užívala s nadšením jí vlastním. Sluníčko, spousta zvěře, bezva parta, zkrátka úžasný relax a odreagování se z předvánočního bláznění. Byl to opět super den!

25.11.2013

Zatím, co si Trenďa užívala s páníkem na kachním honu, já jsem s Wikčou pro změnu vyrazila na Konopiště. I přes velmi mrazivé počasí počasí to byl bezva strávený den ve společnosti bezva lidiček z řad majitelů retrieverů. Určitě si to ještě zopakujeme .

17.11.2013

Je za námi další z letošních honů. Tentokrát jsme se s Trendou a Wicky zúčastnily honu pořádaného sousedním MS Sahara. Super hon podtrhlo i krásné počasí, takže co víc si přát. Kromě kachen a bažantů se slovilo i pět divočáků a obě holky si pořádně zamakaly. Zkrátka super den.

ms-sahara-16.11.13-084.jpg

 

3.10.2013

Přidány fotky z VZPR Šidlov.

1.10.2013

O uplynulém víkendu ve dnech 28.-29.9.2013 absolvoval Colin Rickey Cambrella všestranné zkoušky přinášené retrieverů. Po oba dva dny pracoval Ricky velice pěkně a spolehlivě. Pověstná kapička štěstí mu chyběla na jediné disciplíně, kterou byla práce na pobarvené stopě. Zde se nechal Ricky svést čerstvými stopami nedaleko zalehlého srnčího, díky čemuž byl ohodnocen známkou 2 a tím pádem spadl do 2.ceny. I přes toto zaváhání obdržel pohár pro vítěze retrieverů a může se pyšnit označením pro všestranně lovecky využitelného psa "U". Jsme na něho moc pyšní a přejeme hodně štěstí do dalších zkoušek!

mvzpr-sidlov-032.jpg

 

8.9.2013

Včera jsme se s Tracey a Wicky zúčastnili prvního letošního honu na kachny v Nechanicích. Holky tentokrát dostaly za úkol vyhánět kachny z rákosí, což je v tamním terénu skutečná dřina, ale pro ně perfektní zkušenost. Když se jim po namáhavém slídění v rákosí podařila dohledat kromě živých i střelená kachna, doslova zářily nadšením. Tak zase příště. Už se těšíme.

kachny-nechanice-7.9.2013-027.jpg

 

2.9.2013

Do odkazu Plánované vrhy byly přidány aktuální informace o plánovaném posledním krytí naší Tracey.

1.9.2013

Včera jsme se vrátili z oblíbeného výcvikového tábora. Užili jsme si opět bezva týden. Tentokrát byli na táboře zástupci čtyř vrhů z naší chovatelské stanice - A, C, D, E.

Elis Nancy Cambrella zde úspěšně složila OVVR, Colin Rickey Cambrella se zase stal vítězem táborové soutěže o pohár Komorník, které se zúčastnilo 39 pejsků. Bylo to moc prima, už se zase těšíme na příští rok.

lestina-2013-056.jpg

Elis, Rory, Rickey a Wikča 

23.6.2013

Přidány fotky našich holek od vody, kde nejvíc řádí a užívá si Wikča .

9.6.2013

Obrovskou gratulaci posíláme naší Elbee Grace Cambrella, která složila na výbornou canisterapeutické zkoušky a doslova svou šikovností nadchla zkušební komisi. Jsme na ní moc pyšní! Veliký dík za úžasnou práci patří samozřejmě i její majitelce. Jen tak dál!

p1050295.jpg

Po roce jsem opět využila svého týdenního pobytu na Slovensku i k návštěvě našeho odchovu sedmnáctiměsíčního "Agirka" - Elvis Cody Cambrella. Je to velice milý, temperamentní mladý pejsek, který svou maminu Tracey v ničem nezapře. Jsem moc ráda, že jsem ho mohla opět vidět a alespoň na chviličku si ho užít. Moc děkuji jeho majitelům za opravdu vřelé přijetí a pohostinost.

slovensko-cerven-2013-465.jpg 

22.5.2013

Trocha tréninku nikdy nezaškodí a když se navíc jedná o zvěř, jsou naše holky přímo nadšené. Na fota z našeho pondělního cvičení, do kterého se s velkým gustem pustila i zanedlouho třináctiletá Daisy, se můžete mrknout do fotoalba.

trenink-075.jpg

 

7.5.2013

Do fotoalba byly přidány aktuální fotky naší bandy.

24.4.2013

 Přidány fotky z naší dnešní dopolední procházky u Máchova jezera.

machovo-jezero-24.4.2013-043.jpg

9.4.2013

V sobotu 6.4. se náš Rickey zúčastnil se svou paničkou working testů pořádaných Retriever klubem na Konopišti. Posuzovali zde belgičtí rozhodčí bratři Bollenové a Rickey ostudu rozhodně neudělal. Ve třídě E skončil na 2.místě s hodnocením velmi dobrý a počtem bodů 86 ze 100. V této třídě uspělo pouhých 8 psů z 15-ti zúčastněných. Poté si ještě mimo soutěž vyzkoušel i třídu L. Zde mu k úspěšnému absolvovaní chyběla pověstná kapička štěstí. Bohužel mu na jedné z disciplín vyběhla srnčí zvěř, což bylo obrovské lákadlo, Rikča to neustál a bylo to za nula bodů. I přesto dosáhl v ostatních disciplínách na velice slušný počet bodů (celkově sedmý nejvyšší počet bodů ze 17-ti startujících). V této třídě uspělo jen 5 psů. Rickey nám udělal obrovskou radost a sklidil i pochvalu od rozhodčích, což nás moc potěšilo.

Ještě jednou moc gratulujeme a děkujeme za úspěšnou reprezentaci naší chovatelské stanice. Jen tak dál!

24.3.2013

Fota z dnešního výcviku pod Bezdězem si můžete prohlédnout ve fotoalbu.

vycvik-bezdez-24.3.2013-130.jpg

21.2.2013

Přidány fotky z naší ranní procházky čerstvě zasněženým revírem.

27.1.2013

Včera jsme se s Tracey a Wicky zúčastnili posledního honu sezóny v nechanické bažantnici. I přes panující mrazy to byl úžasně strávený den. Na závěrečném výřadu bylo 255 kusů pernaté, což hovoří za vše. Bezva den jsme zakončili posezením s harmonikou u příjemně roztopeného krbu místní bažantnice.

nechaniice-26.1.2013-089.jpg

13.1.2013

Do fotoalba přibyly fotky z našeho sobotního toulání po revíru.

27.12.2012

O druhém svátku vánočním jsme ani letos nemohli vynechat tradiční  hon v Nechanicích. Pro Wicky to byl vůbec první velký hon. Trenďa sice je již mazák, ale ve svém obrovském nadšení se neumí krotit a jde do toho po celou dobu naplno, takže ke konci honu si obě čubiny hrábly svými silami až na dno. Při dohledávkách posledních kusů na nich bylo znát, že už nosí jen silou vůle. Po ukončení závěrečné leče, což bylo kolem 16-té hodiny, padly obě jako podťaté. Celý den jsme si všichni moc užili a budeme se těšit na další.

10.12.2012

Včera jsme pro účastníky našeho výcviku pořádali již třetí ročník předvánočního pochodu kolem Bezdězu. Počasí bylo sice velmi mrazivé, ale sluníčko a sněhová nadílka podtrhla kouzelnou předvánoční atmosféru a věřím, že pejsci i jejich páníci si vycházku, spojenou s řáděním ve sněhu a plněním několika netradičních disciplín, opravdu užili.

img_3644.jpg

24.11.2012

Opět přibyla nová várka fotek, tentokrát z naší odpolední procházky s Rorčou a Rickeym.

17.11.2012

Do fotoalba přibylo pár nových foteček našeho Scottíka.

15.11.2012

Přidány fotky z dnešních procházek po okolí Bělé.

13.11.2011

Vnoučátka naší Kačky rostou jako z vody. Zítra jim budou 3 týdny a mají téměř 2 kg. Pokuší se o první nemotorné krůčky a začíná s nimi být zábava. Žlutý pejsek Barney již má své páníky, kteří se nemohou dočkat, až povyroste a budou si ho moci odvézt domů. Černá fenečka Bee zatím na vhodné pánečky čeká.

abbca-s-miminky.jpg

 

3.11.2012

- Dnes mi udělala velikou radost naše Wickynka, s kterou jsem se zúčastnila MVP v Praze. Wikču vystavování nebaví, a tak jsme se poslední dobou věnovali spíše zkouškám, kde si vedla výborně. Přesto mi to nakonec nedalo a rozhodla jsem se zkusit ještě jednu letošní výstavu. Wicky byla jako vyměněná, moc pěkně se předvedla a výsledkem byl nádherný posudek a ocenění výborná 2, res.CAC!!!

- Cestou z výstaviště jsem ještě využila příležitosti a zajela se podívat do CHS Amazing Frace na štěňátka po naší Abby. Fotky z mé návštěvy si můžete prohlédnout zde.

img_2928.jpg

 

- Výborná zpráva dorazila také od majitelky naší Rory (Ann Rose Cambrella), která měla dnes svou pracovní premiéru na honu. Rorynka pracovala vynikajícím způsobem, sklidila pochvalu a uznání od místních myslivců a zároveň i pozvánku na další hon. Jsem na ní moc pyšná!!!

28.10.2012

Přidány fotky z dnešních procházek po okolí Bělé. Zima se hlásí o slovo, z čehož měly naše holky velikou radost a užívaly si prvního snížku s obrovským gustem.

16.10.2012

Klubové podzimní zkoušky Úholičky 14.10.2012

Přestože jsem po úspěšně absolvovaných VZPR byla rozhodnutá, že to byly s Wikčou pro letošní rok naše poslední zkoušky a už si holkama budeme užívat honů, nakonec jsem se ještě nechala přemluvit k účasti na Wickynky prvních klubových zkouškách - KPZ. Abychom v tom nebyly samy, přihlásila jsem i našeho Rickyho (Colin Rickey Cambrella) se Zdenou. K mému překvapení jsem necelý týden před zkouškami zjistila, že se zúčastní i Česťa (Dwayne Chester Cambrella), takže naše CHS měla na podzimkách hned tři zástupce.

Zkoušky byly plně obsazené, nastoupilo 24 retrieverů, kteří byli rozlosováni do čtyř skupin a vyrazilo se do terénu. My jsme s Wicky začínaly na poli slíděním s dohledávkou, což pro začátek vůbec není špatné. Bohužel Wikča zde předvedla svou dosud nejhorší práci a hned pochytala několik špatných pomocných známek, které pak musela po zbytek zkoušek napravovat. Hned po vypuštění chytila stopu a vyrazila dopředu ve stylu nevidím, neslyším... Až po výstřelu se vrátila ke mě, aby dohledala, co spadlo. Pak už předvedla vynikající slídění s dohledávkou, což ji relativně zachránilo od úplného průšvihu. Tady se nejspíš projevily dva absolvované hony od našich předešlých zkoušek. Holt zkoušky jsou zkoušky a praxe je praxe a prolínat obojí a k tomu s mladinkou fenou, je náročné. Další disciplíny už Wickynka zvládla svým standardním způsobem, takže se již žádné drama nekonalo. Nakonec se nám podařilo vše zachránit a dojít v 1.ceně.

Naši kluci Česťa a Rickey si vedli skvěle a oba rovněž uspěli v 1.ceně. Čestmírek si navíc odnesl i ocenění res.CACT!!!

Posuzování bylo velice přísné a zkoušky nedokončilo 9 pejsků. O to větší radost jsem měla z mých odchovů a z výsledků, jaké na těchto zkouškách dosáhly. Moc děkuji jejich majitelkám za vynaloženou práci a krásnou prezentaci naší chovatelské stanice na poli pracovním!!!

30.9.2012

Na dnešní cvičení po Bezdězem nám počasí přálo, takže jsem neodolala a vzala s sebou i foťák, abych pořídila pár snímků mých svěřenců při výcviku. Mrkněte do fotoalba.

img_2421.jpg

Rickey 

29.9.2012

V sobotu 22.9. jsme se zúčastnili s Tracey a Wicky kachního honu na rybníku Netušil. Wickynka zde sbírala první zkušenosti v praxi a vedla si výborně. Jen škoda, že na poměrně velký počet kachen bylo málo střelců, a tak úlovek nebyl nijak veliký. I tak si to obě holky moc užily.

19.9.2012

Z CHS Amazing Frace dorazila super zpráva. Fenečka z našeho chovu - Abby Kate Cambrella bude maminkou! Narození černých a žlutých štěňátek očekáváme koncem října. Více informací v odkazu Štěňátka - Štěňátka po našich odchovech.

17.9.2012

Ve dnech 15.-16.9.2012 jsem se s Wicky zúčastnila Všestranných zkoušek přinášení retrieverů v Šidlově. Měla jsem trochu obavy, jak se Wikča s těmito, pro pejsky velice náročnými zkouškami, ve svých dvou letech vypořádá. Wickynka se ale opět ukázala jako pohodář a i přes nepříjemné, několikahodinové čekání před barvou, na kterou jsme šly až jako poslední, zvládla všechny lesní disciplíny prvního dne na plný počet bodů, čímž mi udělala ohromnou radost. Domů jsme dorazily až kolem půl osmé večer, takže rychle do postele a ráno nanovo.

Druhý den jsme zahájili společnou disciplínou chování na stanovišti, kde jsem nechtěla nic riskovat a stejně jako všichni vůdci retrieverů jsem ji uvázala, což se ukázalo jako dobrá volba poté, co nám v průběhu disciplíny přišel vynadat kolem jdoucí houbař a soustředěné pejsky docela rozhodil. Pak už nás čekaly polní a vodní disciplíny od vlečky pernaté, přes marking, handling na vodě i na poli, dohledávka kachny v rákosí, aport kachny z hluboké vody a slídění s dohledávkou dvou kusů. Tady se stalo kamenem úrazu přinášení bažantů, kteří popravdě nebyli zcela ideálně opeření, což zapříčinilo vypadnutí hned dvou pejsků. Na disciplíně handling na poli a dohledávka v rákosí pak vypadli další dva účastníci a rázem zůstali ve hře pouze naše Wicky a Buddy. Nervy jaké jsme jako vůdkyně proživaly bych opravdu nikomu nepřála a jediným našim cílem bylo jakkoliv dojít, což se nakonec podařilo a to velice úspěšně v 1.ceně oběma pejskům.

I přesto, že organizace občas, ne vinou rozhodčích, vázla, jsem měla velikou radost z korektního, přísného, ale spravedlivého posuzování rozhodčích Ing.Evy Černé a Ing.Karla Brokla, které bylo na úrovni klubových zkoušek. Všichni psi museli navíc prokázat aport teplé srstnaté i pernaté zvěře, což nebývá na zkouškách běžným jevem. O to víc si cením našeho úspěchu. Wickynka mě nezklamala, pracovat s ní je opravdu radost!

KVZPR - Doreen Wicky Cambrella - 1.cena, vítěz retrieverů - 358 bodů

p1250562.jpg

 

13.9.2012

Přidán odkaz na nové stránky CHS Amazing Frace, kde žije naše Abby - Abby Kate Cambrella (Attikonak Q One For Two x Kathleen Draco Minor). Abbynka byla koncem srpna nakryta a nyní čekáme, zda ultrazvukové vyšetření potvrdí její březost. Pokud ano, budeme se na konci října těšit na narození černých a žlutých štěňátek.

9.9.2012

Včera jsme se s Kačkou a Tracey zúčastnily kachního honu v Nechanicích. Úlovek byl sice chudý, ale přesto byly naše holky z prvního letošního honu nadšené.

img_1991.jpg

spokojená Kačenka při návratu od rybníka 

1.9.2012

Přidány fotky z výcvikového tábora ve Strmilově, kde jsme si užili týden tréninku i zábavy spolu s naší Wicky, Rorčou, Rickym a spoustou známých lidiček a jejich psích mazlíků.

19.8.2012

Včera jsme s Wicky, Rorčou a její paničkou absolvovaly Speciální zkoušky z vodní práce, pořádané v Ledcích, pod záštitou OMS Mladá Boleslav. Wikča stihla před zkouškami ještě odhárat a Rorča byla přihlášená na poslední chvíli, takže o nějaké velké přípravě nemohla být řeč. Přesto to holky zvládly výborně a mám z nich velikou radost.

Ann Rose Cambrella - 2.cena (Rorynka, přestože měla dostatečný počet bodů na první cenu, bohužel dostala limitní známku 2 z dohledávky v rákosí a ta jí odsunula do druhé ceny)

 

img_1445.jpg

 

Doreen Wicky Cambrella - 1.cena

 

img_1459.jpg

 

12.8.2012

V uplynulém týdnu jsem si udělala výlet do Plzně a okolí za našimi štěňátky z vrhu E - Scottíkem a Elinkou. Dnes nás ještě navštívil náš flíček Edwinek, takže jsem měla možnost během pár dní vidět tři z našich osmi sedmiměsíčních štěňátek. Všem se daří moc dobře a mám z nich velikou radost. Děkuji jejich majitelům za vzornou péči a domov, jaký pro ně připravili.

Na fota z návštěv se můžete podívat do fotoalba.

img_1291.jpg

Edwin Timmy Cambrella

img_1082.jpg

Elis Nancy Cambrella

img_0990.jpg

Elroy Scotty Cambrella 

6.8.2012

Přidány nové fotky naší bandy.

30.7.2012

Do fotoalba přibyly červencové fotky našich holek od vody, z revíru i z domova.

26.7.2012

Dorazil nám fotopozdrav od naší Erinky (Erin Roxy Cambrella), která si užívá spoustu času se svými páníky na chalupě. Jak je vidět ze snímků (viz fotoalbum), je to stejný vodní živel, jako její sourozenci.

20.7.2012

Posíláme velikou gratulaci do Polska do CHS Herbu Zadora naší Sellynce (Dea Selly Cambrella), která se ve svých dvou letech může pyšnit tituly Polský šampion a Polský junior šampion. Šampionát Polska završila vítězstvím na NV v Ustce, kde obdržela titul CWC a zároveň se stala i vítězkou plemene s titulem BOB!!! 

img_0685.jpg

14.7.2012

NV Mladá Boleslav:

Dwayne Chester Cambrella - výborný 2, res.CAC

p1250211.jpg 

Elbee Grace Cambrella - velmi nadějná 1

p1250200.jpg

Doreen Wicky Cambrella - výborná

p1250212.jpg

Všem našim odchovům moc gratulujeme, děkujeme za výbornou prezentaci naší chovatelské stanice a přejeme hodně úspěchů do budoucna!

Více fotek z výstavy si můžete prohlédnout ve fotoalbu.

12.7.2012

Do fotoalba byly přidány nové fotečky naší šestiměsíční Elinky (Elis Nancy Cambrella) při tréninku. Je na ní vidět, že si vodu i aportky užívá s obrovským nadšením. Za, jako vždy, bezchybná fota moc děkuji CHS Broock´s Angel.

3.7.2012

Dorazilo k nám nové video a fotky našeho půlročního Edíka (Eddie Zikky Cambrella). Jaký je to vodní živel se můžete podívat zde: http://www.youtube.com/watch?v=EsnUX-Rgg9w&feature=youtu.be

23.6.2012

Dnes mi udělala obrovskou radost naše Wicky na lesních zkouškách pořádaných OMS Česká Lípa v Hamru na Jezeře, které absolvovala nejen v první ceně, ale stala se také vítězkou mezi retrievery. Byl to prima strávený den mezi pohodovými lidičkami.

p1250096.jpg

 

13.6.2012

Dnes dorazily nové fotečky našeho pětiměsíčního Scottíka (Elroy Scotty Cambrella). Tracey si dala na žluťáscích záležet. Sourozenci se opravdu nezapřou. Scottík si užívá života po boku svého o dva roky staršího parťáka. Kluci si padli do oka a nedají bez sebe ani ránu.

dscn3749.jpg

 

3.6.2012

Svůj týdenní pobyt na Slovensku jsem s radostí využila i k návštěvě našeho nejvzdálenějšího štěňátka z posledního vrhu, pětiměsíčního Agirka (Elvis Cody Cambrella). Je to velice vitální, temperamentní štěňátko, které jako správný labrador miluje vodu a aportky. Zkoušela jsem ho i poprvé postavit do výstavního postoje a mrňousek to zvládl během pár sekund naprosto bez problémů. Moc děkuji jeho páníkům za velice milé přijetí i krásný domov, jaký pro naše štěňátko připravili.

17.5.2012

Do fotoalba našich čtyřměsíčních štěňátek ještě přibylo pár foteček našeho Elviska.

16.5.2012

Do fotoalba přidány nové fotky našich štěňátek z vrhu E - Edwinka, Elis a Erinky.

13.5.2012

KV Humpolec 12.-13.5.2012

Kathleen Draco Minor - třída veteránů

12.5. - výborná 2 - rozh. Mrs. Cole Janet, UK

posudek: dobrý plemenný typ, pěkná hlava, milý výraz, hluboký hrudník, pěkné tělo s dobře klenutými žebry, dobrý pohyb

13.5. - výborná 1 - rozh. Mr. Cole Viktor, UK

posudek: velmi pěkná hlava s jemným výrazem, dobré úhlení, dobrá hloubka hrudníku, pěkně osrstěná, silná záď, dobrý pohyb

p1980535.jpg

Doreen Wicky Cambrella - mezitřída

12.5. - velmi dobrá - rozh. Mrs. Cole Janet, UK

posudek: pěkný typ, hezká hlava, milý výraz, dobrá délka krku, hluboký hrudník, dobrá kostra a tlapy, dobrý pohyb

13.5. - velmi dobrá 3 - rozh. Cole Viktor, UK

posudek: fenčí hlava, milý výraz, dobrá hloubka hrudníku a správně klenutá žebra, preferoval bych rovnější zápěstí, dobrá horní linie, dobře stavěná, dobrý ocas a srst

p1980545.jpg

12.5.2012

Dnes se naše odchovy skvěle prezentovaly na Podkrušnohorské oblastní výstavě loveckých psů v Chomutově. Oběma moc gratulujeme, děkujeme za prezentaci naší chovatelské stanice a přejeme hodně štěstí i do budoucna!

Dwayne Chester Cambrella - V1 - vítěz třídy

Pro Grace to v jejích 4 měsících byla první výstavní zkušenost a vedla si úžasně, čehož důkazem je i její posudek:

Elbee Grace Cambrella - VN1 (4 měsíční fenka s velkou perspektivou do budoucna, všechny proporce odpovídají standardu, výborně se prezentuje v postoji i pohybu).  

523029_453677531313885_100000149262609_1963008_1049878139_n.jpg

10.5.2012

Dorazily nové fotky naší čtyřměsíční čertice Grace, jejíž podoba s Wikčou je neuvěřitelná. Mrkněte do fotoalba.

7.5.2012 

Přidány fotečky z dnešního dne s našimi holkami v revíru - z dopolední vycházky a podvečerního venčení spojeného s tréninkem.

23.4.2012

Naše Sellynka - Dea Selly Cambrella slavila další výstavní úspěch na NV Grudziadz (PL), kde obdržela titul CWC!!!  Ve svých 21 měsících je Junior šampionem Polska a čekatelem titulu Polský šampion!!! Máme obrovskou radost a posíláme gratulaci její majitelce Monice Dowgiallo do CHS Herbu Zadora!

Selly se kromě výstavních úspěchů může, stejně jako její sourozenci, chlubit i skvělými zdravotními výsledky: HD A, ED 0/0, EIC clear, Optigen A po rodičích!!!

545721_338056626250012_100001370333874_857123_7073235_n.jpg

 

22.4.2012

Do fotoalba přibyly nové fotečky naší Elinky (Elis Nancy Cambrella), za které moc děkujeme CHS Broock´s Angel.

15.4.2013

Dnes se konal další z výcviků pod Bezdězem. Po skupině začátečníků, se v pokročilejších sešly naše odchovy Rickey, Chester a Wikča, takže to bylo cvičení  "v kruhu rodinném". Celé dopoledne na nás naštěstí bylo počasí celkem přívětivé a ušetřilo nás deště, takže se všem zúčastněným pejskům cvičilo dobře a prošli jsme si spoustu disciplín. Chvíli po skončení cvičení začala doslova průtrž mračen.

I přes silný déšť nám to však nedalo, abychom odpoledne nevyužili příležitosti vyzkoušet si s Wickynkou poprvé práci na pobarvené stopě. Wikča miluje vlečky a i na barvě potvrdila, že tyto nosové disciplíny budou zřejmě její silnou stránkou. Na první pokus předvedla moc pěkný výkon a srnčí kus na konci barvy pro ní byl obrovskou odměnou a určitě i motivací pro příště.

Do fotoalba byly přidány fotky z naší procházky k rybníčku pod Bezdězem a z dnešního výcviku.

p1230989.jpg

 

13.4.2012

Přidány profi fotky našeho Ricka (Colin Rickey Cambrella) z WT na Konopišti. Pro Rikču to byl druhý start na working testech a hlavně další sbírání nových zkušeností. Celkové osmé místo z devatenácti startujících nakonec vůbec nebylo špatné. Gratulujeme! Jen tak dál!

Přišly také nové zprávy a fotečky od páníků našeho Edwinka a Scottíka. Obě štěňátka se mají moc dobře a svým majitelům dělají radost

img-20120412-00154.jpg

Edwin Timmy Cambrella - 3 měsíce

scotty-1.jpg

Scottík se svým novým kamarádem

5.4.2012

Dnes mi přišly nové fotečky našich černoušků Grace a Edíka. Děkuji oběma majitelkám zato, jak se miminkům věnují.

Grace dochází se svou paničkou každý den do speciální školy pro postižené děti. Je moc šikovná a děcka na ni úžasně reagují. Mám obrovskou radost z toho, že už takhle malé štěňátko dokáže tolik pomoci.

Edík je rovněž moc šikovné štěňátko. Zvládá už spoustu věcí. Přestože jsou oba i s paničkou úplní začátečníci, moc se snaží a jsou bezva parťáci. Tady je malá ukázka z jejich cvičení, které si panička zárověň  i sama natočila:
1.4.2012

Scottík (Elroy Scotty Cambrella) už našel své páníky a dnes s nimi odjel do svého nového domova v Plzni, kde ho čeká dvouletý labradoří kamarád a dvě kočičky. Shodou okolností bude bydlet nedaleko svých sourozenců Elinky a Marleyho, kteří oba rovněž žijí poblíž Plzně. Přejeme našemu broučkovi šťastný, spokojený život a ty nejhodnější páníky!!!

p1230866.jpg 

30.3.2012

Dnes byl Scotty na veterině, kde dostal poslední ze tří injekcí. Nyní je kompletně naočkovaný a už jen čeká, až se najdou ti správní páníci, kteří ho budou milovat a poskytnou mu ten nejlepší domov.

29.3.2012

Do fotoalba přidány další fotečky našich štěňátek z nových domovů. Děkuji majitelům a CHS Brook´s Angel za krásné snímky a zprávy o mrňouscích.

27.3.2012

Dnes se vydal do svého nového domova i náš Marley (Eaton Marley Cambrella). Hodně štěstí zlatíčko!!!

kopie---p1230709.jpg

24.3.2012

Dnes odjela do nového domova naše Elinka (Elis Nancy Cambrella). Přejeme jí šťastný, spokojený život a milující páníky!

p1230712.jpg

18.3.2012

Pokusili jsme nafotit celou naši smečku v postojích, což byl hlavně u našich mrňat oříšek. Jak se zadařilo, uvidíte ve fotoalbu.

16.3.2012

Opět přidán pořádný nášup fotek, tentokrát z našeho prvního výletu se štěňátky do revíru. Konečně vysvitlo sluníčko a všichni jsme si to náležitě užívali.

Dorazila také fotečka od páníků našeho flíčka Timmíka, který si právě užívá pobytu v rakouských Alpách a v pohodě zmákl i cestu lanovkou,ale nejlíp je prý při relaxu před hospůdkou:

img-20120315-00127.jpg

14.3.2012

Moc děkuji majitelům našich štěňátek, od kterých nám pravidelně chodí zprávy i fotky prcků. Flíček Timmy právě tráví se svými páníky dovolenou v Alpách, Roxynka miluje pobyt na zahradě a pilně se učí základním povelům, Edík kromě jiného už slušně zvládá chůzi na vodítku, jezdí tramvají, má za sebou i první koupel v řece a z vody byl přímo nadšený. Z Elviska se vyklubal pěkný čertík a páníci mají doma veselo. Grace dnes absolvuje svůj první pracovní den (začala s paničkou a starším Artíkem jezdit na plný úvazek k postiženým dětem a svou premiéru prý zvládá skvěle). Mám ze všech velikou radost a věřím, že se stejně prima páníky podaří najít i posledním třem štěňátkům. Ti si včera poprvé vyzkoušeli chůzi na vodítku a musím říct, že byli šikulky. V příštích dnech nám meteorologové slibují pěkné počasí, takže máme v plánu poprvé vyrazit s mrňaty do revíru.

Do fotoalba s názvem Fota z nových domovů byly přidány nové fotky a můžete se mrknouit i na video našeho Edíka u řeky:

12.3.2012

Do fotoalba byly přidány fotky našich devítitýdenních štěňátek.

11.3.2012

Se svou novou paničkou dnes odjela naše Grace (Elbee Grace). Doma ji čeká starší kamarád Artík, takže ji určitě smutno nebude. Přejeme naší čertici hodně štěstíčka!

 

p1230219.jpg

Grace s paničkou 

8.3.2012

Dnes jsme se vydali na veterinu,abychom nechali podruhé přeočkovat štěňátka. Prckové absolvovali první jízdu autem a první návštěvu veterináře (tetování a první očkování proběhlo doma). Všichni zvládli cestu i veterinu na jedničku. Během chvilky byli v ordinaci jako doma, injekci nikdo z nich ani nezaregistroval a když ještě dostali pamlsek a pomazlení, byli maximálně spokojení.

Dorazily také nové fotečky od majitelů našeho Timmíčka a Edíka. Oba kluci jsou moc šikovní a páníci z nich mají radost. Více ve fotoalbu.

5.3.2012

Přidán nášup fotek naší tlupy ze slunečné neděle.

3.3.2012

Přidáno pár foteček našich osmitýdenních štěňátek a dorazily také první fotky od páníků našeho Elviska. K naší radosti malý zvládl dlouhou cestu i první noc v novém domově naprosto bez problémů. Přejeme mu do života hodně štěstí!

2012-03-03_11.16.36.jpg

Elvis Cody  v novém domově

 

 

2.3.2012

Právě odjelo do nového domova další z našich štěňátek. Elvisek (Elvis Cody) má před sebou dlouhou cestu až na Slovensko. Přejeme mu, aby všechno zvládl v pohodě a u nových páníků se mu líbilo.

elvis.jpg

Elvis Cody 

27.2.2012

Začínají přicházet zprávy a první fotky našich štěňátek z nových domovů. Všechna tři štěňátka zvládla odchod od maminy bez sebemenších problémů a velice rychle se zabydlela u nových páníků. Na nové fotečky Edýska a Roxynky se můžete podívat ve fotoalbu.

26.2.2012

Tento víkend začala odcházet štěňátka do nových domovů. Jako první nám odjel včera Timmíček (Edwin Timmy), který se vydal na dlouhou cestu na jih republiky, nedaleko Šumavy. Cestu zvládl velice dobře a seznamování s novým domovem prý začal pořádným dlabancem. Hned po něm následovala Roxynka (Erin Roxy). Ta to měla domů o poznání blíž, jelikož se svými novými majiteli odjela do Prahy. Dnes si přijeli noví páníci i pro našeho černého medvídka Edíka (Eddie Zikky). Toho čeká dlouhá cesta až do moravské metropole Brna. Všem našim broučkům přejeme krásný život po boku milujících páníčků!

p1220761.jpg

Eddie s novými páníky 

21.2.2012

Přidány fotečky z našich dnešních venčících pobytů na zahrádce. Některá štěňátka si zahrála na modely, takže se mi podařilo udělat pár slušných fotek.

18.2.2012

Do odkazu Videa bylo přidáno videíčko z venčení našich šestitýdenních prcků a do fotoalba nové portréty štěňátek.

17.2.2012

Dnes je štěňátkům 6 týdnů, a tak nás navštívila paní veterinářka, aby všechny naočkovala a očipovala. Prckové to snášeli velice dobře a většina z nich ani nepostřehla, že se něco děje. Jen co si odbyli celou procedúru, už zase řádili jako obvykle.

Jak to u nás dnes vypadalo při venčení a následných hrách s maminou, se můžete mrknout do fotoalba.

p1220515.jpg

 

15.2.2012

Opět přidán nášup fotek našich lumpíků.

14.2.2012

Přidány nové fotky naší bandy .

Na pěti týdnech proběhlo opět vážení a naše miminka měla v průměru kolem 4 kilogramů. Koncem týdne nás čeká třetí odčervení a také čipování a první očkování. Prckové už každý den chodí řádit ven a ve snížku se jim moc líbí. K jejich hrám se ochotně připojuje naše juniorka Wikča i babička Kačka. Nejstarší Daisy, narozdíl od ostatních fen, u nás působí jako přísná vychovatelka a učí štěňátka, jak se chovat k ostatním psům, což funguje velice dobře a mrňata rychle pochopí, kam až můžou zajít a co si raději nedovolovat.

p1220391.jpg

 

9.2.2012

Dnes se naši prckové poprvé fotili v postoji a jak to dopadlo se můžete mrknout do fotoalba.

...a ještě přidáno pár foteček z dnešní první procházky venku.

8.2.2012

Přidána další várka fotek našich štěňátek.

6.2.2012

K portrétům štěňátek přidány nové fotečky ZDE.

5.2.2012

Dnes jsem si na chvíli odskočila od našich mimin a vyrazila s Wicky na MVP v Brně. Wickynka dostala od irské rozhodčí Mary O´Donoghue krásný posudek a ocenění výborná.

...a ještě alespoň video našich čtyřtýdenních cvalíků:

4.2.2012

Do fotoalba přibyly fotky jednotlivých štěňátek ve věku 4 týdnů.

1.2.2012

Přidána další várka fotek z 23.-26.dne štěňátek.

30.1.2012

K portrétům štěňátek přibyly aktuální fota ve věku 24 dní.

29.1.2012

Přidány fotečky našich cvrčků při krmení.

28.1.2012

Jako každým rokem pořádá i letos Výcvik retrieverů v Praze své velice oblíbené letní týdenní výcvikové tábory. Veškeré informace najdete ZDE. Neváhejte a přihlaste se včas, jelikož kapacita bývá velmi rychle zaplněna!

25.1.2012

Dnes dostala štěňátka svou první baštu z mističky. Jako správní labradoři se s tím moc nepárali a než jsem se nadála, vylizovali prázdnou misku. Pak se ještě všichni vrhli na maminu, aby ten oběd řádně zapili a s nacpanými pupky se po krátkých hrátkách svalili a usnuli. Když to takhle půjde dál, asi nás ti malí otesánci brzy sežerou.

p1210774.jpg

 

22.1.2012

Přidány fotky štěňátek z 15.-16.dne.

20.1.2012

Na první portréty štěňátek a jejich jména se můžete podívat ZDE nebo v odkazu Aktuální vrhy. Do fotoalba byly rovněž přidány fotky z našeho pokusu o nafocení portrétů jednotlivých miminek.

18.1.2012

Přidány fotky mrňat z 10. - 12.dne.

Štěňátka začínají pootevírat očička a snaží se také o první krůčky na všech čtyřech. Den ode dne dělají velké pokroky.

17.1.2012

Dne 12.1.2012 se naše Wickynka stala oficiálně chovnou fenou! Než však bude mít svá první štěňátka, čeká nás ještě spousta práce jak na poli pracovním, tak i výstavním. Jsem moc ráda, že jí rodiče ze sebe předali to nejlepší, ať už se týká zdraví, exteriéru či pracovních vloh.

Dnes je miminkům 11 dní a proběhlo další vážení. Štěňátka mají od 1,03 do 1,30kg a pod maminou už jim začíná být těsno.

p1210480.jpg

 

15.1.2012

Do fotoalba přidána další várka fotek ze 7.- 9.dne. Porodní váha štěňátek se více než zdvojnásobila a pohybuje kolem 1kg. Poprvé jim byly také přistřihnuty drápky. Mamina zvládá kojení velice dobře a mrňouskové rostou před očima.

p1210420.jpg

 

12.1.2012

Do fotoalba přibyly další fotky našich miminek z 5.-6.dne.

10.1.2012

Přidány fotky našich miminek z 2.-4.dne. Všem se daří dobře. Jejich váha se pohybuje od 630g do 760g. Třičtvrtěkilovou metu pokořili žlutí kluci s černou a hnědou stužkou. Pupíky už mají všichni zahojené a začaly se jim pigmentovat čeníšky a polštářky na tlapičkách.

7.1.2012

Štěňátka jsou na světě a jako typičtí labradoři se nadají odtrhnout od bašty, takže se mamina má co ohánět. Dnes proběhlo kontrolní vážení a po prvním dni překročilo sedm z osmi štěňátek hranici 0,5 kg a jedné fence do této mety zbývají pouhé 2 dkg!!! Trenďa je úžasná mamina a o prcky se stará přímo předpisově. Do fotoalba byly přidány první fotečky našich osmi cvalíků.

Dnes jsem se také na chvíli utrhla od štěňátek a udělala si s Wickynkou výlet na NV v Brně. Jelikož nám o dva dny utekla třída mladých, představila se Wicky poprvé v mezitřídě, kde od paní rozhodčí A.Krutské obdržela vynikající posudek a hodnocení V2 res.CAC!!!

p1210105.jpg

 

26.12.2011

Stejně jako předchozí roky se i letos konal tradiční vánoční hon v Nechanicích, na kterém jsme nemohli chybět. Jelikož je Trenďa ve vysokém stupni březosti a na Daisy, která překročila 11 let, už by to bylo přeci jen moc náročné, rozhodla jsem se poprvé vyzkoušet našeho benjamínka Wikču a samozřejmě jela i Kačenka.

Vzhledem o obrovskému nadšení a vynikajícímu nosu naší Wickynky, byl trochu problém ji ukočírovat na čerstvých stopách a před prchající zvěří, což jsem očekávala, takže jsem ji občas musela sklidnit na vodítku. Ovšem při dohledávkách si vedla naprosto bezchybně. Její výkony vůbec nevypadaly na úplného začátečníka a udělaly mi obrovskou radost. Takže to byl super den jak pro nás, tak pro naše holky a pro Wicky zvlášť cenná první zkušenost.

 

p1200989.jpg

 

Výřad naší Wicky po jedné z lečí, který o chvilku později doplnila ještě o dalšího kohoutka. Na její první skutečný hon slušný výkon!

22.12.2012

Dnes slaví své druhé narozeniny první štěňátka po naší Tracey - vrh C Cambrella. Ricky i Amy mají ty nejlepší páníky, jaké si mohli přát a tak nám nezbývá než popřát pevné zdravíčko, pořádný kopec štěstí a spoustu zábavy s jejich lidskými smečkami!!!

21.12.2012

Do fotoalba přidáno pár foteček z našich předvánočních procházek.

20.12.2011

Trendě zbývá do porodu asi patnáct dní a takováhle je z ní kulička:

p1200907.jpg

Tracey - 47.den březosti 

11.12.2011

Dnes se konal pro účastníky našeho výcviku druhý ročník předvánočního pochodu kolem Bezdězu. Počasí nám letos přálo, takže jsme si procházku, pro pejsky zpestřenou několika zábavnými disciplínami, opravdu užili.

p1200787.jpg

27.11.2011

Dnes se u nás a po roce sešli sourozenci z vrhu D, jimž bude za týden 17 měsíců. Chyběla jen Sellynka, kterou dělí od domova několik stovek kilometrů. Všechna naše štěňátka se mají skvěle a s páníky jsem v kontaktu. Po dlouhé době se umoudřilo i počasí, takže jsme strávili super odpoledne. Řádění smečky nebralo konce, přesto se nám nakonec podařilo udělat pár snímků té neposedné bandy .

p1200673.jpg

24.11.2011

Do fotoalba přibylo několik snímků z minulého cvičáku, za které chci poděkovat Marušce Kolářové. Naše skupinka začátečníků a mírně pokročilých byla moc šikovná, takže jsme si na závěr cvičení mohli za odměnu vyzkoušet dohledávku kachny v rákosí. Přestože aport kachny a zvěře vůbec byla pro většinu pejsků premiéra, zvládli to na jedničku a s velikou chutí. Lepší zakončení výcviku jsme si nemohli přát.

10.11.2011

Do fotoalba přibylo pár foteček z naší výpravy do Holandska.

6.11.2011

MVP Praha 5.11.2011

Dwayne Chester Cambrella - třída mladých - V1 CAJC!!!

Moc gratulujeme Česťovi a jeho paničce k získání prvního titulu a děkujeme za bezchybnou reprezentaci naší chovatelské stanice.

5.11.2011

Ve dnech 3.-4.11.2011 byla nakryta naše Tracey pejskem Shadowbrook´s Bet on It.

Krytí proběhlo přirozenou cestou, bez sebemenších problémů a my bychom si moc přáli, aby se zadařilo a narodila se nám štěňátka po tomto skvělém pejskovi. Troy mě nezklamal. Kromě skvělých zdravotních výsledků a vynikajícího exteriéru, jsem se mohla přesvědčit i o jeho bezvadné povaze. Majitelé nás velice mile přivítali a ochotně nám předvedli všechny své pejsky, kteří si s nimi užívají pohodlí domova.

Škoda, že nebylo víc času, abychom si mohli po Holandsku udělat nějaký výlet. Dálnice je sice super, co se cestování týká, ale z krajiny toho člověk moc nevidí. No, vzhledem k těm téměř 2000 km, které jsem za ty dva dny urazila, už nějak na další cestování a výlety nezbývaly síly.

p1200264.jpg 

Troy

28.10.2011

Podzimní zkoušky Šidlov (OMS Česká Lípa):

Doreen Wicky Cambrella - 1.cena, plný počet 188 bodů - vítěz zkoušek!!!

Colin Rickey Cambrella - 1.cena, 186 bodů, celkové 2.místo!!!

Zkoušek se zúčastnilo 7 retrieverů a mám obrovskou radost, že se Cambrelláci neztratili a obsadili hned první dvě místa. Pro oba to byla na loveckých zkouškách premiéra a zvládli to skvěle!

27.10.2011

Dnes slaví naše Kačenka své 8.narozeniny a vstupuje tak mezi seniory. Je neuvěřitelné, jak ten čas letí. Stala se mou životní fenečkou, zakladatelkou CHS Cambrella a vděčím jí za všechno, čeho jsme s ní i jejími odchovy dosáhli.

Milujeme tě!

kopie---p1190966.jpg

MultiCH Kathleen Draco Minor - Kačenka 

Právě ke mně dorazila skvělá zpráva. Sestra naší Wicky - Dea Selly Cambrella se ve dnech 22.-23.10.2011 zúčastnila MVP v Poznani, kde se poprvé po dovršení 15-ti měsíců představila v mezitřídě a opět s fantastickým výsledkem CAC a res.CACIB!!!!!!!!!!!!

Posíláme obrovskou gratulaci naší Sellynce a její majitelce Monice Dowgiallo do CHS Herbu Zadora a držíme palce do další kariéry!

sellynka.jpg

15.10.2011

Dnes přinášíme nášup fotek z průběhu celé soboty. Nejprve nás dopoledne navštívil Česťa s paničkami, abychom společně s Wikčou trochu potrénovali a oba sourozenci si samozřejmě stihli i pořádně zařádit. Odpoledne jsme pak s Kačkou a Tracey vyrazili na další kachní hon na rybník Netušil. Holky zde předvedly perfektní práci, sklidily obdiv přihlížejících myslivců a zároveň i pozvání na další hony.

p1200149.jpg

5.10.2011

Byly přidány fotky z naší dnešní procházky pod Bezdězem. Sluníčko se sice schovalo za mraky, ale přesto bylo na říjen příjemných 20 stupňů, takže jsem si to venku s holkama užívala.

1.10.2011

Dnes jsme využili pozvání od sousedního mysliveckého sdružení v Bělé pod Bezdězem a vyrazili jsme s Tracey a Kačenkou na kachní hon, který se konal na rybníku Netušil. Kachen bylo dost, avšak střelců málo, čemuž odpovídal i konečný výřad. Přesto si to naše holky užily, jelikož zřejmě jediný lovecký pes, který toto sdružení má, na všechno stačit nemůže. Takže naše výprava byla spokojená a pokud budeme znovu pozváni, rádi opět přijedeme.

p1190901.jpg

rybník Netušil

28.9.2011

Dnešní dopoledne jsme strávili společným výcvikem, na kterém sešli zástupci tří našich vrhů - Abby Kate, Colin Rickey a Doreen Wicky Cambrella. Procvičili jsme si marking, slídění s dohledávkou, vlečky i samotnou dohledávku srstnaté. I přesto, že byl králík pořádný macek, všichni to zvládli naprosto s přehledem. Mám radost, že pracovní vlohy našim odchovům rozhodně nechybí. Dopoledne jsme si jak my, tak naši labroušci moc užili a určitě si to někdy zopakujeme.

26.9.2011

Doplněno pedigree plánovaného vrhu včetně dohledaných výsledků zdravotních vyšetření předků, fotografií a odkazů.

24.9.2011

Do odkazu - Štěňátka - plánované vrhy byly do pedigree krycího psa doplněny fotky a odkazy na předky.

22.9.2011

Změna krycího psa našeho plánovaného vrhu! Vzhledem k tomu, že dříve než se Tracey rozhárala, byl námi vybraný krycí pes zapůjčen na rok do USA, byla jsem nucena hledat jinde. Moje volba padla na pejska, po kterém jsem již dříve pokukovala. Jedná se o holandský import z USA - Shadowbrook's Bet on It. Více se dozvíte v odkazu Štěňátka - Plánované vrhy.

troy4years3.jpg

Troy

18.9.2011

Klubová výstava Oslavany:

Dwayne Chester Cambrella - tř.mladých - výborný - rozhodčí Mr.Geoff Allen, GB

Doreen Wicky Cambrella - tř.mladých - výborná - rozhodčí Mrs.Jean Allen, GB

S Wikčou jsme vyrazily na cestu už v sobotu, jelikož jsem byla pozvaná na oslavu narozenin, která se konala zhruba na poloviční cestě do Oslavan, takže jsem se rozhodla obě akce spojit. Jak se ukázalo, nebylo to zrovna nejšťastnější řešení. Spát se šlo po půlnoci a navíc v cizím prostředí jsme se ani nevyspaly tak, jako doma a na Wickynce to bylo znát. Místo nějakého předvádění by si nejraději ustlala přímo v kruhu. Přesto jsem měla velikou radost z krásného posudku, který dostala od anglické rozhodčí:

Dobře modelovaná hlava s milým výrazem, pěkné oříškové oko, správná délka krku, hrudníku a hřbetní linie, vynikající záď a zaúhlení, správně kolmé paty a pevné tlapky, dobře nasazený ocas, velmi dobrý pohyb.

Na výstavě jsem uvítala i možnost kontroly chrupu a změření výšky, čehož využil jak Česťa, tak i Wikča a oba mají tímto, kromě věku, splněny všechny požadavky na uchovnění!

9.9.2011

Sice se zpožděním, ale posíláme velikou gratulaci naší Sellynce do CHS Herbu Zadora. Dea Selly Cambrella absolvovala 3.7.2011 další výstavu NV Olsztyn,PL , kde posbírala opět nejvyšší tituly: V1 CAJC, Best Junior!!! Máme obrovskou radost!

3.9.2011

Dnes jsme se zúčastnili s Kačkou a Tracey prvního letošního kachního honu. Kačka se vydala s páníkem na protilehlou stranu rybníka, zatímco já jsem s Trenďou měla za úkol vyhánět kachny z rákosí a následně i dohledávat. Úlovek sice nebyl nijak závratný, ale obě fenky pracovaly s velkou chutí a byla radost je při tom pozorovat. Odměnou pak pro ně byly dohledané kachny a pro mě zase dobrý pocit z kvalitně odvedené práce.

27.8.2011

Naše Wicky mi udělala obrovskou radost, když včera složila OVVR v plném počtu bodů a stala se jejich vítězkou. Dnes zase absolvovala MVP v Mladé Boleslavi, kde se jí vedlo neméně dobře a obdržela ve třídě mladých titul CAJC a Best of Junior!!!

p1860465.jpg

V pátek jsme se s Wikčou vrátily z výcvikového tábora v Albeři, který opět nezklamal. Užily jsme si super týden. Na fotky z našeho pobytu se můžete podívat zde: www.facebook.com/media/set/

19.8.2011

Dnes slaví naše Daisynka - Lady Violet od Himalájského cedru své jedenácté narozeniny!!!

Daisy je úžasná fenečka, která v současnosti zastává roli vůdce naší smečky. Přestože jí osud nepřál a do chovu zasáhnout nemohla, užívá si života v plné síle bez jakýchkoliv omezení. Miluje naše každodenní procházky a pracuje stále s obrovským nadšením. V revíru je páníkovi oddaným průvodcem a na čekané je tím nejspokojenějším pejskem. Jsme moc rádi, že ji máme!

Přejeme jí do budoucna hlavně pevné zdraví a ještě spoustu krásných společně strávených dní.

14.8.2011

Dnes se opět konal další z výcvikových dnů pod Bezdězem. Počasí se konečně na chvíli umoudřilo, takže jsme vyrazili potrénovat i k vodě. Tentokrát si s námi přijel zacvičit i náš Česťa a přestože některé z disciplín zkoušel poprvé, byl šikulka.

Do fotoalba se můžete podívat na pár fotek z výcviku i následné návštěvy Čestmírka u nás.

p1190485.jpg

11.8.2011

Právě jsme obdrželi další skvělou zprávu. Rentgenové vyšetření kloubů podstoupil jako druhý z vrhu bráška naší Wicky - Dwayne Chester Cambrella a stejně jako ona má DKK 0/0 (Norbergův úhel 105 a 107 stupňů) a DLK 0/0!!!

2.8.2011

Holky dostaly nový míč. Jejich řádění nebralo konce, dokud neskončil v bazénu.... a co teď? Mrkněte do fotoalba .

30.7.2011

Dorazila super zpráva z Polska z CHS Herbu Zadora, kde žije naše Dea Selly Cambrella, která se ve svých 12-ti měsících stala polskou Junior šampionkou!!! Posíláme obrovskou gratulaci a přejeme hodně štěstí do další kariéry!

284503_198514493537560_100001370333874_495387_4972537_n.jpg

foto Monika Dowgiallo, CHS Herbu Zadora

Dnes jsme také po dvouleté pauze zavítali na letní dětský tábor v Jetřichovicích, abychom dětem představili naše plemeno. Jelikož celý den provázel vytrvalý déšť, tak jsme byli nuceni alespoň úvodní povídání přesunout do vnitřních prostor. Poté už déšť nedéšť následovala praktická ukázka výcviku a na závěr se děti mohly s fenkami pomazlit i vyzkoušet si s nimi aportování, což opět sklidilo velký úspěch. Všechny fenky se chovaly naprosto úžasně i poté, co se na ně vrhlo všech 130 dětí. Neúnavně donášely odhozené aportky a trpělivě snášely desítky rukou, které je hladily. Doufám, že jsme táborníkům alespoň trochu zpestřili toto pošmourné odpoledne. A já jsem se opět přesvědčila o bezvadné povaze mého milovaného plemene.

28.7.2011

Dnes jsme s Wicky absolvovali rentgenové vyšetření kloubů u MVDr.Deckera a to s nejlepším možným výsledkem: DKK 0/0 (Norbergův úhel 110 a 115 stupnů), DLK 0/0 !!! Tímto Wikča splnila veškeré zdravotní požadavky k uchovnění!

p1190322.jpg

24.7.2011

Do fotoalba opět přibylo několik fotek z dnešního podvečerního cvičení.

p1190160.jpg 

17.7.2011

Přidány fotky z nedělního pracovně relaxačního dne.

5.7.2011

Čas neuvěřitelně letí a naše štěňátka z vrhu D slaví dnes své první narozeniny. Mají za sebou první výstavy, na kterých se podařilo získat i první tituly a někteří se připravují na své první zkoušky (Česťa už zmákl OVVR). Všem majitelům moc děkujeme za super domovy jaké pro ně připravili a našim zlatíčkům přejeme pevné zdraví a hodně štěstí jak na poli pracovním, tak i výstavním!!!

Za celou naši smečku přeje vše nej Trenďa:

dsc06822.jpg

1.7.2011

Dwayne Chester Cambrella jako první ze štěňátek z  vrhu D právě složil OVVR, a to v 1.ceně - 2x aport se zvěří!!! Čestmírkovi i jeho paničce posíláme obrovskou gratulaci a přejeme hodně úspěchů i do budoucna.

27.6.2011

Naše Sellynka - Dea Selly Cambrella (CHS Herbu Zadora, PL) se 29.5.2011 v necelých 11-ti měsících s úspěchem předvedla tentokrát na národní výstavě v polské Ustce, kde ve třídě mladých vybojovala krásné ocenění výborná 2! Posíláme velikou gratulaci !!!

19.6.2011

Přidány fotky z odpoledne s Rorčou a Rickym.

15.6.2011

Do fotoalba přibylo pár snímků naší bandy ze středečního odpoledne.

6.6.2011

Posíláme velikou gratulaci naší Emče - Carol Amy Cambrella a jejím páníkům, kteří úspěšně absolvovali své vůbec první OVVR a hned v 1.ceně!!! Mám z vás obrovskou radost.

23.5.2011

Do odkazu VIDEA přibyly dvě krátké ukázky s naší Wicky z výstavního kruhu na NV v Litoměřicích. Přidáno bylo rovněž pár fotek z uplynulého výstavního víkendu.

22.5.2011

MVP Litoměřice

Doreen Wicky Cambrella - výborná 3 - tř.mladých - rozhodčí ting Beate, D

Dwayne Chester Cambrella - velmi dobrý

21.5.2011

NV Litoměřice:

Naše desetiměsíční štěňátka z vrhu D se představila na Národní výstavě v LT ve třídě mladých. Pro Wicky to byla v této třídě premiéra, kterou zvládla na jedničku. Velký dík za předvedení patří i Denise s Česťou, který si výstavy doslova užívá.

Doreen Wicky Cambrella - V1 CAJC - tř.mladých - rozhodčí Holzer Singrid, A

Dwayne Chester Cambrella - V3

11.5.2011

Právě jsem obdržela skvělou zprávu z Polska z CHS Herbu Zadora, kde žije naše Dea Selly Cambrella. Sellynka se účastnila své vůbec první výstavy - MVP Lódž a obdržela tituly Junior Winner a Best Junior!!! Posíláme velikou gratulaci a přejeme hodně štěstí do další kariéry.

6.5.2011

Přidány nové fotky našich zlatíček, které se v současnosti baví v lese dohledávkami shozů. Zatím je nejúspěšnější Wicky, v těsném závěsu za ní se drží Tracey.

1.5.2011

WT Konopiště 30.4.2011

Rickey sbíral první zkušenosti na working testech. Jako druhý nejmladší účastník ve třídě E obstál na 67% a obsadil celkové desáté místo z šestnácti startujících. Byla to určitě cenná zkušenost jak pro Ricka, tak pro jeho paničku, kteří jsou v tomto směru oba začátečníci. Moc gratulujeme a přejeme hodně štěstí do dalších zkoušek!

Na fotky z WT se můžete mrknout ZDE.

p1170892.jpg

24.4.2011

Velikonoční neděli jsme si užívali u vody. Dopoledne přijela po delší době na výcvik naše Abby a společně s Rickym a Ashem si zatrénovali ve vodě i v terénu. Odpoledne jsem pak k rybníku vyrazila i s našimi zlatíčky. S obrovským nadšením si plavání užívá naše Wikča, která vodě okamžitě přišla na chuť.

p1170790.jpg

Colin Rickey a Abby Kate Cambrella 

10.4.2011

Do fotoalba přibyly fotky z našeho výletu k Vavrouškovu rybníku.

9.4.2011

Do rodokmenu plánovaného vrhu E byly doplněny fotky předků včetně odkazů na chovatelské stanice.

8.4.2011

Přidán rodokmen plánovaného vrhu E.

6.4.2011

Do odkazu Štěňátka - Plánované vrhy přidán vybraný krycí pes pro naši Tracey.

3.4.2011

Do fotoalba přibyly fotky z dnešního dopoledního svodu loveckých psů na boleslavsku, kterého jsme se účastnili s Wicky a dorazili sem i někteří účastníci našeho výcviku a odpolední návštěvy našeho Česti, s kterým jsme vyrazili, spolu s Wicky a Tracey, k rybníčku pod Bezdězem.

p1170671.jpg

Dwayne Chester Cambrella - 9 měsíců

31.3.2011

Přidáno pár fotek z nedělního odpoledne stráveného, jak jinak, než s našimi zlatíčky.

28.3.2011

K mojí veliké radosti dnes, po delší době, dorazily z Polska z CH Herbu Zadora nové fotky naší Sellynky - Dea Selly Cambrella. Sellynka se mi líbila od malička a s přibývajícím věkem rozhodně na kráse neztrácí. Roste z ní moc pěkná fenečka a pokud vyjdou i naše zdravotní předpoklady, věřím, že má před sebou slibnou budoucnost. Děkuji Monice Dowgiallo za skvělé zprávy a krásné snímky našeho zlatíčka.

img_0335.jpg 

Dea Selly Cambrella

(Multi CH Arlon Hyspire Bohemian Ink x Multi CH Kathleen Draco Minor)

26.3.2011

Do odkazu Články, rady, informace - Zdraví byl přidán článek o probíhajícím výzkumu nově objeveného srdečního problému u labradorských retrieverů pod názvem OAVRT nebo také WPW Syndrome.

19.1.2011

Přidáno pár fotek z dnešního dne.

16.3.2011

Právě jsem se dozvěděla jednu smutnou zprávu. Včera 15.3.2011 odešla do psího nebe mamina naší Daisy - Carola od Himalájského cedru. Za necelé dva měsíce by oslavila neuvěřitelných 16 let! Byla to nádherná fenka, která sbírala ta nejvyšší ocenění na výstavách ( stala se šampionkou ČR, Rakouska, obdržela BIS, 3xBOB, 4xCACIB, Klubový vítěz....) a zároveň sklízela úspěchy i na poli pracovním (CACT, res.CACIT, res.CACT...) Nakonec se dožila věku, který jí ostatní pejsci mohou jen závidět.

Do odkazu Videa přibyly dvě z Cruft´s:  výběr nejlepšího psa - dog CC a výběr vítěze plemene - BOB.

13.3.2011

Splnila jsem si svůj dávný sen a vyrazila do Birminghamu na nejprestižnější výstavu - Cruft´s. Článek o naší cestě do Anglie si můžete přečíst v odkazu Články, rady informace a samozřejmě spoustu fotek najdete ve fotoalbu.

7.3.2011

Dnes dorazily dlouho očekávané výsledky rentgenového vyšetření našeho Ricka - Colin Rickey Cambrella - HD 0/1, ED 0/0 (MVDr.Decker)! Máme velikou radost, že nám Tracey ve svém prvním vrhu dala takováto zdravá štěňátka.

6.3.2011

Dnes se uskutečnil další z nedělních výcviků pod Bezdězem, provázený krásným, slunečním počasím. Tentokrát se mnou jela naše Wicky, aby potrénovala v terénu i s jinými pejsky, než jsou naše holky. Všichni byli moc šikovní a bažantí slepičku si s chutí přiaportoval i malý Maxík (5 měsíců), pro kterého to byla premiéra.

Na fotečky z dnešního výcviku se můžete mrknout do fotoalba.

p1170241.jpg

4.3.2011

Do odkazu VIDEA přidáno jedno z výcviku naší osmiměsíční Wikči. Do dokonalosti máme ještě daleko, ale Wickynka je šikulka s vynikajícím nosem a chutí do práce, což je super.

1.3.2011

Po dlouhé zimě provázené mlhavým počasím, si naše zlatíčka doslova vychutnávají současné slunečné dny jak to jen jde. Do fotoalba bylo přidáno pár fotek z jejich slunění u dosud zamrzlého bazénu, kde holky dohánějí deficit slunečních paprsků.

23.2.2011

Včera jsme se zúčastnili výstavního tréninku pořádaného Výcvikem retrieverů v Praze pro začínající vystavovatele a jejich pejsky. Po krátkém úvodu a seznámení se základy vystavování, si pak všichni vyzkoušeli, jak to chodí v praxi. Většiny zlaťáčků se ujala Zuzka Tikalová, labradoři a flatíci byli přiděleni mě a nakonec se i k nám ještě dva goldeni připojili. V roli "rozhodčích" jsme pak učily pejsky jak se pohybovat v kruhu, ukazovat zuby, nechat se prohmatat a postavit se do výstavního postoje.K dispozici nám byl zrcadlový sál, což bylo úžasné, jelikož si každý mohl prohlédnout svého pejska jak za pohybu, tak i v postoji, kde neúprosná zrcadla odhalila i sebemenší chybičku. Využila jsem příležitosti a vzala s sebou i Wikču, jelikož stále je co zlepšovat a navíc taková procházka rušným pražským nákupním centrem pro venkovského psa taky není k zahození.

Fotky z této akce najdete ve fotoalbu.

praha.jpg

foto Magda Němcová

20.2.2011

Přidáno pár fotek z dnešního výcviku i po něm, kdy dorazila naše smečka a všichni společně se ještě stačili vyřádit. Přestože jsem po třech hodinách venku byla pěkně vymrzlá, nedalo mi to a šla jsem potrénovat do terénu i s Wikčou, která mi udělala velikou radost.

9.2.2011

Doporučujeme:

Výcvik retrieverů v Praze pořádá přednášky se zaměřením na výstavy, spojené s praktickým výcvikem. Podrobné informace naleznete ZDE.

7.2.2011

O uplynulém víkendu jsem vyrazila na DUO CACIB do Brna, kde měla svou výstavní premiéru naše Wicky a dorazily sem i další naše odchovy, takže jsem byla moc zvědavá na jejich ocenění zahraničními rozhodčími. Naše výsledky byly následující:

sobota 5.2.2011

feny - rozhodčí Anja Verbeek, NL

Doreen Wicky Cambrella - velmi nadějná 1 v rekordní konkurenci 11-ti fen ve tř.dorostu

Carol Amy Cambrella - výborná - třída mladých

psi - rozhodčí Walton Shelagh, GB

Dwayne Chester Cambrella - velmi nadějný 4 - třída dorostu

neděle 6.2.2011

feny - rozhodčí Walton Shelagh, GB

Doreen Wicky Cambrella - velmi nadějná - třída dorostu

psi - rozhodčí Anja Verbeek, NL

Dwayne Chester Cambrella - velmi nadějný 3 - třída dorostu

Z ocenění všech našich odchovů a jejich posudků mám velikou radost a moc děkuji všem majitelům za prezentaci naší chovatelské stanice! Fotky z celé akce najdete ve fotoalbu.

 

amy---brno.jpg

Carol Amy Cambrella

31.1.2011

Dnes dorazila super zpráva od majitelů naší "Amy" - Carol Amy Cambrella, která absolvovala rentgenová vyšetření kloubů u MVDr. Snášila s výsledkem DKK 0/0, DLK 0/0!!! Moc gratulujeme a máme obrovskou radost.

30.1.2011

Ve fotoalbu přibyly fotky z posledního lednového víkendu, který nás obdařil nádherným, slunečným počasím.

23.1.2011

Přidány fotky z dnešního odpoledně s Rorčou a Rickeym.

16.1.2011

Dne 17.1.2011 slaví své 4.narozeniny Kačenčina první štěňátka - vrh A Cambrella (Attikonak Q One For Two x Kathleen Draco Minor). Čas potvrdil, že můj výběr krycího pejska byl správný. Všechna štěňátka dosáhla vynikajících zdravotních výsledků. Co se týká pracovní stránky, všechna složila zkoušky lovecké upotřebitelnosti a podařil se jim získat jeden titul Šampiona práce a jedno čekatelství Šampiona práce. Neméně se dařilo i po stránce výstavní, což potvrzuje 2x titul Český šampion, 1x titul Polský šampion a 1x čekatelství titulu Interšampion! Tímto chci jejich majitelkám moc poděkovat za skvělou prezentaci naší chovatelské stanice. Přejeme všem našim zlatíčkům do dalšího života hodně zdraví, štěstí, úspěchů a spokojenosti.

p1130953.jpg 

Arya Tracey Cambrella

rory.jpg

Ann Rose Cambrella

p1150409.jpg

Abby Kate Cambrella

8.1.2011

Do fotoalba přibyly fotky našeho Rickeyho (Colin Rickey Cambrella) z výcviku se svou paničkou.

p1160540.jpg

Colin Rickey Cambrella - 1 rok 

2.1.2011

Přidány fotky z naší dnešní procházky po Mariánské cestě, na kterou s nami vyrazili i Rorča s Rickeym a jejich paničkou. Byl to úžasný relax, který nepotřebuje komentáře. Mrkněte sami...

p1160377.jpg