Jdi na obsah Jdi na menu
 


Když jsem začala uvažovat o dalším krycím psu pro naší Kačku / Kathleen Draco Minor/, chtěla jsem tentokrát zkusit černého pejska, a tak jsem se dala do hledání. Podle mého očekávání to byla téměř detektivní práce, ale nakonec jsem pomocí internetu objevila vhodného kandidáta v Polsku v chov. stanici Perfect Partner.
ObrazekAddicted to Love de L´Etang Balancet - "Solo" byl importovaný z Francie, ze známé chov. stanice, odkud pochází i jeho děd, po celém světě známý a chovatelsky využívaný ICH, Am.,Eng.,Fr.,Nl.,Lux.Champion....a v neposlední řadě i pracovní pes - OLE. Rovněž ze strany otce / Cricklecreek/ se mi rodokmen tohoto psa velice líbí.
Z vrhu, ze kterého pochází Solo, si chovatelka ponechala doma fenku a pejska a oba sklízí na výstavách veliké úspěchy. Rovněž Solo, stejně jako jeho sourozenci, je výstavně neméně úspěšný. Zatím byl vystavován pouze v Polsku / JCH PL /, ale vzhledem k tomu, že již má rozdělaný titul Interchampion, chystají se s ním majitelé vyjet i za hranice.
Samozřejmě, že výstavní úspěchy jsou pěkné, ale v první řadě mě zajímaly výsledky zdravotních vyšetření jak Sola, tak jeho předků. K mé spokojenosti vše dopadlo nad očekávání dobře. Po zjištění, že má pejsek i pracovní zkoušky, což u výstavních psů v Polsku není zrovna běžné, bylo rozhodnuto. Stačilo dohodnout termín krytí a mohli jsme vyrazit.
To by nebyla naše Kačenka, aby si nevybrala za nejlepší termín krytí začátek února, což se zrovna u nás doma nesetkalo s kladnou odezvou. Ani jsem se moc nedivila. Ono vydat se uprostřed zimy na cestu dlouhou víc jak 650 km za krycím psem není zrovna legrace. Naštěstí nám počasí přálo a žádná kalamita ani ledová dráha se nekonala, a tak jsme po jedenácti hodinách jízdy dorazili na místo.
Chovatelská stanice Perfect Partner se nachází na okraji malého městečka Jadów, vzdáleného asi 50 km severovýchodně od Warszawy.
Srdečně nás přivítala majitelka p. Piechocka se svým manželem a pak už se řeč točila jen kolem psů. Velice mě zarazila informace, že ač je Solo úspěšný pes, s perfektním zdravím a výbornou krví, jezdí za ním se svými fenami paradoxně výhradně zahraniční chovatelé. Na mou otázku proč, mi bylo sděleno, že vlivem všudypřítomných reklam, kde se objevují pouze žlutí labradoři je v Polsku obrovská poptávka po žlutých štěňatech a černá tam jsou v současnosti téměř neprodejná. No proti gustu......... Jen si říkám, jestli to není škoda.
Ale abych neodbočovala. V současnosti čítá psí smečka v této chov. stanici 12 členů + štěňata a k tomu ještě pár kočiček /rovněž s průkazem původu/. Je až s podivem, jak se dá chod takové domácnosti se třemi malými dětmi /od 1 do 4 let/ skloubit s takto náročným koníčkem.
Paní Piechocka nám ochotně předvedla všechny pejsky, včetně pět týdnů starých štěňat, které má právě doma.
Musím přiznat, že jsem nedočkavě vyhlížela Sola, protože vybrat si psa jen podle fotky je trochu risk /vždyť nafotit se dá cokoli/ a povahu z obrázku taky nepoznáte, ale jak jsem ho uviděla, obavy se rázem rozplynuly. Je to velice pěkný, milý pes s naprosto nekonfliktní povahou. V neposlední řadě i s Kačenkou si hned padli do oka, což bylo v dané chvíli to nejdůležitější. Druhý den jsme pro jistotu ještě jednou celou akci zopakovali a k nemalé lítosti Sola vyrazili na cestu domů.
Obrazek
I tentokrát nám počasí přálo, takže návrat proběhl rovněž bez problémů. Během cesty jsem blahořečila vynálezu, jakým je navigace, bez níž bychom byli v takových městech jako je Wroclaw a především Warszawa do slova a do písmene ztraceni.
Teď už nám nezbývá než věřit, že se zadařilo a za dva měsíce se stane opět Kačenka šťastnou maminou.