Jdi na obsah Jdi na menu
 


První listopadová sobota je již tradičně v MS Bezděz i dnem prvního honu a letošní rok nebyl vyjímkou.
Obrazek V místních podmínkách se vyskytuje v hojné míře spíše černá, srnčí a vysoká zvěř, ale v lovení drobné zvěře se tu rozhodně rekordy netrhají. Od našich pejsků se zde vyžaduje především dobrá práce v terénu v podobě slídění a přinášení /typická práce retrieverů/ je spíše třešničkou na dortu :-( Letošní hon navíc provázel celodenní liják, takže žádná záviděníhodná situace.
Ač jsem se zprvu rozhodovala, které fenky s sebou vzít, nakonec se mi jich zželelo a vystřídala jsem je všechny. Kačka s Daisy s námi absolvovaly první část honu, a přestože byla o zvěř nouze, holky se moc snažily. Kačenka předvedla velice pěknou dohledávku a aport ještě živého, postřeleného bažanta.Obrazek
Do druhé půli honu s námi vyrazila Aimee a Tracey, pro kterou to byl vůbec první hon na drobnou zvěř. Ani tyto dvě fenečky nám ostudu neudělaly. Tracey předvedla vynikající slídění zakončené dohledávkou a přinešením třech bažantů /z celkového počtu sedmi střelených, je to na začátečníka slušná bilance/. Aimee zase ve svých 11,5 letech ukázala perfektní práci při vyslídění selete, které doběhla, otočila a nahnala přímo na střelce. Na závěr se ještě podařilo společnými silami vyslídit a střelit lišku. Takže konečný výsledek honu byl 7 bažantů, 1sele a 1 liška. Pro mnohé je to možná důvodem k úsměvu, ale v našich podmínkách, kde nejsou vypouštěni žádní voliéroví bažanti, je to slušná bilance.
Obrazek Ať už je výsledek honu jakýkoliv, mě osobně dělá největší radost vidět spokojenost a obrovské nadšení mých holek při práci, a proto se jim snažím toto potěšení dopřát.

Kačka a Daisy mají odpracováno.

Obrazek
Obrazek

Kačka

Tracey sleduje nástup do leče.

Obrazek


Další leč je za námi /Tracey a Aimee/

Obrazek

výřad


Obrazek
Tracey a Aimee u výřadu.


ObrazekTracey a Aimee