Jdi na obsah Jdi na menu
 


Poslední dobou jsou stále oblíbenější vícedenní výstavy, kdy je možnost během jednoho víkendu (někdy i prodlouženého) a hlavně při jedné cestě, získat hned dva až tři tituly, což láká nejen domácí, ale i zahraniční vystavovatele. Letošní únorové Brno nebylo vyjímkou.
Tentokrát sem byli jako rozhodčí pozváni manželé A. a M.Hopkinson z Velké Británie, kteří jsou špičkovými chovateli labradorů a majiteli světoznámé chovatelské stanice Rocheby. Jejich odchovy můžeme najít po celém světě a nacházejí se rovněž v převážné většině všech rodokmenů.
ObrazekAvizovaní rozhodčí přilákali nejen vystavovatele z Čech a okolních zemí jako je Slovensko a Polsko, ale přijeli například i chovatelé z Ruska.
Ani já jsem neodolala příležitosti nechat si posoudit Tracey od skutečných odborníků. Jelikož se jednalo o dvě výstavy a ta sobotní se nám moc nehodila, přihlásila jsem Trenďu alespoň na neděli.
Tento den posuzovala feny Mrs.Marion Hopkinson. Třída pracovní byla tentokrát dost silně obsazena a nastoupilo zde celkem devět fen.Obrazek Viděli jsme velice důkladné posouzení včetně prohmatání celého trupu, prohlídky srsti a samozřejmě klasické kontroly chrupu a předvedení v pohybu. Poté si paní rozhodčí z přítomných fen zvolila čtyři nejlepší do užšího výběru. K mé veliké radosti mezi nimi byla i Tracey. V konečném pořadí pak Trenďa vybojovala krásné třetí místo! Těší mě to o to víc, že konkurence byla opravdu veliká a Tracey, coby nejmladší, se mezi nastoupenými fenami rozhodně neztratila.

ObrazekVítězné feny - tř. pracovní

Obrazek

Závěrečné rozhozhodování.